Liigu sisu juurde

Tähetorni tehnopargis algas viienda Favorte Stock ärihoone ehitus

Tähetorni tehnopark.Foto: Favorte

Kinnisvaraarendaja Favorte ja Eventus Ehitus laiendavad Paldiski maantee äärset Tähetorni Tehnoparki. Uus 5000 ruutmeetri suurune stock-office ärihoone Mäeküla 9 kinnistul valmib juba selle aasta neljandas kvartalis.

Tänaseks on tehnopargis valminud ja välja üüritud 22 000 ruutmeetrit stock-office äripinda. Kokku on neljas hoones end sisse seadnud 30 ettevõtet. 

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Favorte juhatuse liikme Rainer Hinno sõnul on kaasaegsete äriparkide tõmbenumbriks nutikad ruumilahendused ja madalad kõrvalkulud. “Tähetorni Tehnopargi 2023. aasta kõrvalkulude keskmine oli 1,8 eurot ruutmeeter, mis on tootmisettevõtete suurt energiavajadust arvestades väga hea tulemus,” hindas Hinno.  

Kõigis äriarenduse hoonetes on kasutusel kolm-ühes ruumikontseptsioon, mis toob ühe katuse alla lao, kontori ja müügisaali. Lisaks tekib ärilinnakus pidevalt pinnavalikut juurde ja kõrvalhoonesse kolimise praktikat on mitmed üürnikud ka juba kasutanud. “Ettevõtte kasvades vajasime juba paari aastaga suuremat üüripinda,” ütles Cerbos OÜ juhatuse liige Erlend Merila. “Tänu paindlikule lepingule saime äripargi piires liigseid ressursse kulutamata ümber kolida.”

Mäeküla 9 ärihoonet ehitab Eventus Ehitus, kelle käe all valmis eelmisel aastal ka Mäeküla 7 stock-office.

Mäeküla 9 ärihoone arhitekt on Aigar Roht Arhitektuuribüroost Korrus. Äripargi hoonete katuseid täidavad päikesepaneelid. Mõne aastaga on Favorte päikesepark tootnud 1500 MWh roheenergiat, millest piisab enam kui 38 000 elektriauto laadimiseks. Poole sellest on ära kasutanud hoonete üürnikud, kes saavad toodetud elektrit tarbida võrgutasudeta.

Lähiaastatel rajab Favorte Tähetorni Tehnopargi külje alla 334 korteriga Rehelepa elurajooni.

Videot Mäeküla 9 ärihoone kerkimisest.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.