Liigu sisu juurde

Tähetorni tehnopargis algas viienda Favorte Stock ärihoone ehitus

Tähetorni tehnopark.Foto: Favorte

Kinnisvaraarendaja Favorte ja Eventus Ehitus laiendavad Paldiski maantee äärset Tähetorni Tehnoparki. Uus 5000 ruutmeetri suurune stock-office ärihoone Mäeküla 9 kinnistul valmib juba selle aasta neljandas kvartalis.

Tänaseks on tehnopargis valminud ja välja üüritud 22 000 ruutmeetrit stock-office äripinda. Kokku on neljas hoones end sisse seadnud 30 ettevõtet. 

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Favorte juhatuse liikme Rainer Hinno sõnul on kaasaegsete äriparkide tõmbenumbriks nutikad ruumilahendused ja madalad kõrvalkulud. “Tähetorni Tehnopargi 2023. aasta kõrvalkulude keskmine oli 1,8 eurot ruutmeeter, mis on tootmisettevõtete suurt energiavajadust arvestades väga hea tulemus,” hindas Hinno.  

Kõigis äriarenduse hoonetes on kasutusel kolm-ühes ruumikontseptsioon, mis toob ühe katuse alla lao, kontori ja müügisaali. Lisaks tekib ärilinnakus pidevalt pinnavalikut juurde ja kõrvalhoonesse kolimise praktikat on mitmed üürnikud ka juba kasutanud. “Ettevõtte kasvades vajasime juba paari aastaga suuremat üüripinda,” ütles Cerbos OÜ juhatuse liige Erlend Merila. “Tänu paindlikule lepingule saime äripargi piires liigseid ressursse kulutamata ümber kolida.”

Mäeküla 9 ärihoonet ehitab Eventus Ehitus, kelle käe all valmis eelmisel aastal ka Mäeküla 7 stock-office.

Mäeküla 9 ärihoone arhitekt on Aigar Roht Arhitektuuribüroost Korrus. Äripargi hoonete katuseid täidavad päikesepaneelid. Mõne aastaga on Favorte päikesepark tootnud 1500 MWh roheenergiat, millest piisab enam kui 38 000 elektriauto laadimiseks. Poole sellest on ära kasutanud hoonete üürnikud, kes saavad toodetud elektrit tarbida võrgutasudeta.

Lähiaastatel rajab Favorte Tähetorni Tehnopargi külje alla 334 korteriga Rehelepa elurajooni.

Videot Mäeküla 9 ärihoone kerkimisest.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega

Saa täielik ligipääs Ehituslehele

  • Ehitus-, kinnisvara- ja arhitektuurivaldkonna analüüsid ja arvamuslood.
  • Uurivad artiklid, mis avavad vaidluste ja pankrottide taustu.
  • Igapäevane uudistevoog: kogu valdkonna info ühest kohast.

Hind kehtib kolm kuud, misjärel jätkub tellimus automaatselt hinnaga 11.99 kuus. Tellimuse saad alati katkestada. Kõik tellimisvõimalused leiad siit lehelt.