Liigu sisu juurde

Loodusmaja ehitushanke võitnud Nordecon paneb püsti Eesti suurima puitehitise

Tallinnasse Lennusadama lähistele rajatav puidust Loodusmaja projekteeriti juba 2019. aastal. Hoone peaks plaanide kohaselt valmima 2027. aastal. Foto: KavaKava arhitektuuribüroo

Riigi Kinnisvara hanke Loodusmaja ehitamiseks võitis Nordecon, kes oli valmis hoone rajama 54,3 miljoni euro eest.

Lennusadama naabrusse kerkiv hoone saab olema Eesti suurim avalikus kasutuses puithoone, enim pinda hõivab majas Eesti Loodusmuuseum.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktori kohusetäitja Tarmo Mändmetsa sõnul oli tegemist väärtuspõhise hankega, kus lisaks hinnale arvestati ehitaja pakutud tööprogrammi, kogemuse ja plaaniga toota vajalikud elemendid ehitusplatsi asemel tehases.

“Ehitajal seisab ees vastutusrikas ülesanne olla omamoodi teenäitaja,” sõnas Mändmets. “Energiatõhusa puitehitisena planeeritud Loodusmaja aitab vähendada ehitussektori keskkonnajälge ning annab sõnumi, et sellised innovatiivsed puitehitised on Eestis võimalikud.”

Eesti Loodusmuuseumi direktor Heidi Jõks märkis, et muuseumil on võimekus ja uue hoonega ka reaalne võimalus kasvada keskkonnateadlikkuse kompetentsikeskuseks ja kaasavaks kogukonnakeskuseks.

“Meie eesmärk on saada Põhjamaade modernseimaks loodusmuuseumiks, mida külastab aastas veerand miljonit inimest. Seda on viis korda rohkem kui suudame vastu võtta praegu,” ütles Jõks.

Eesti Puitmajaliidu tegevjuht Annika Kadaja avaldas lootust, et Loodusmajast saab märgiline projekt, mis aitab tuua rahvusvahelist tähelepanu Eesti puitarhitektuurile ja -tehnoloogiale.

“Sellised tuntud puithooned on näiteks Helsingi keskraamatukogu Oodi ja maailma kõrgeimaid puitehitised Norras ja Rootsis.Nii Oodi kui ka ühe maailma kõrgeima puidust hoone Treet valmimisse on panustanud meie enda Eesti insenerid ja puitmajasektor, aga kuulsust on need toonud pigem sealsetele riikidele. Lõpuks saab meil olema ka oma maamärk siinsamas Eestis,” rõõmustas Kadaja.

Loodusmaja ehitushankele laekus kuus pakkumust. Võitnud pakkumuse maksumus on 54 358 358 eurot, millele lisandub käibemaks. Hankelepingu saab sõlmida peale seaduses ettenähtud 14-päevase vaidlustusaja möödumist. Ehitusettevõttel on lepingu sõlmimisest hoone valmimiseks aega kaks ja pool aastat. Loodusmaja suletud netopind on planeeritud 24 660 m2.

Loodusmaja avalikul arhitektuurikonkursil osales 17 tööd ja selle võitis arhitektuuribüroo Kavakava OÜ, arhitektid Siiri Vallner, Indrek Peil, Kristel Niisuke ja Ko Ai.

VIsand loodusmaja aaatriumist koos ühiskasutuses ruumidega.Foto: Kavakava arhitektuuribüroo

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.