Liigu sisu juurde

Põhja-Tallinna padelikeskuse ehitusel peeti sarikapidu

Keskust opereerima hakkava Padelstari juhatuse liige Henry Kiviorg ja arendaja Arco Vara juht Miko Niinemäe sarikapärjaga.Foto: Aron Urb

Arco Vara arendatava ja selle aasta viimases kvartalis valmiva Põhja-Tallinna padelikeskuse ehitusel toimus möödunud reedel ühteaegu spordirajatise nurgakivi asetamise tseremoonia ja sarikapidu, tähistamaks hoone lõppkõrguse saavutamist.

Arco Vara juht Miko Niinemäe ütles pidulikul tseremoonial, et antud ala arendamiseks sõlmitud kokkulepe arendaja ja linna vahel ulatub tagasi 1999. aastasse ning tänaseks on projekt jõudnud olulise verstapostini, sest veebruaris alustatud hoone ehitus valmib plaanitult hilissügisel. “Tallinna Linnavaraamet on näidanud üles suurepärast koostööd, tänu millele on ühiskondliku suunitlusega ehitise rajamine olnud võimalik. Loome projekti kohalikule elanikule ja spordi harrastajale, toomaks Põhja-Tallinnasse paremaid sportimisvõimalusi,” rääkis ta üritusel.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Tallinna abilinnapea Kaarel Oja nentis, et spordi tegemise võimalusi ei ole kunagi liiga palju. “Sellised julged erasektori plaanid ja investeeringud ei ole eriti tavalised. Ehkki Tallinna linn on spordivaldkonna investeeringuid teinud omajagu ja teeb seda ka edaspidi, siis see ei tähenda, et nüüd peaks tegema vähem, vaid seda, et koos teeme rohkem,” kommenteeris ta.

Hoone ehitab kinnisvaraarendaja Arco Vara tütarettevõte Arco Tarc. Ligikaudu 2000 ruutmeetrise pindalaga ühekorruselises hoones saab olema kuue siseväljakuga täisautomaatne padelikeskus, mida hakkab opereerima Padelstar ja kuhu luuakse mitmekülgsed võimalused nii harrastus- kui võistlusspordiks.

Keskust opereerima hakkava Padelstari juhatuse liige Henry Kiviorg avaldas üritusel heameelt arendaja ja linna koostöö tulemusel valmiva padelikeskuse üle ning lisas, et hea infastruktuur padeli mängimiseks tagab ka mängijate arengu, treenerite taseme tõusu ja harrastajate arvu kasvu. “Väga positiivne on näha, et viimastel aastatel saab järjest enam inimesi padelipisikuga pihta ja mängijaid ning harrastajaid tuleb sellele spordialale üha juurde,” märkis ta.

Plaanide kohaselt toimub padelikeskuse ametlik avamine 2025. aasta alguses, mil Tallinn kuulutatakse Euroopa Spordipealinnaks.

Arco Vara on rahvusvaheline kinnisvarakontsern, mille põhiturgudeks on Eesti ja Bulgaaria. Emaettevõte Arco Vara AS loodi 1992. aastal Eestis ja on alates 2007. aastast olnud noteeritud Nasdaq Tallinn väärtpaberibörsil.

Padelstari kontrollib 2022. aastal surnud ettevõtja Priit Piilmanni pärijatele kuuluv investeerimisfirma. Piilmann oli Viru Keemia Grupi üks suuromanikke.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.