Liigu sisu juurde

Arco Vara rajab Põhja-Tallinnasse 2,5 miljoni euroga kuue siseväljakuga padelikeskuse

Plaanide kohaselt toimub padelikeskuse ametlik avamine 2025. aasta alguses. Foto: Arhitekt Tarbe

Kinnisvaraarendaja Arco Vara hakkab Põhja-Tallinnasse rajama kaasaegset padelikeskust, kus saab tegeleda nii harrastus- kui võistlusspordiga. Keskus valmib 2025. aastaks, mil Tallinn saab Euroopa Spordipealinna tiitli.

Arco Vara juhi Miko Niinemäe sõnul algavad ehitusloa saanud hoone ehitustööd veebruari jooksul ning plaanide kohaselt toimub keskuse ametlik avamine aadressil Helme 18 juba 2025. aasta alguses. Hoone ehitab Arco Vara tütarettevõte Arco Tarc ja keskust hakkab opereerima Padelstar. Padelikeskuse maksumuseks on plaanide kohaselt 2,5 miljonit eurot.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Padel on kiiresti populaarsust koguv spordiala, mille harrastamise võimalused ei ole veel järgi jõudnud huviliste arvule. Kaasaegse padelikeskuse rajamisega soovime põhjatallinlastele luua mitmekülgsemaid sportimisvõimalusi oma kodu lähedal,” ütles Niinemäe. 

Ligikaudu 2000 ruutmeetrise pindalaga ühekorruselises hoones saab olema kuue siseväljakuga täisautomaatne padelikeskus, kuhu on loodud mitmekülgsed võimalused nii harrastus- kui võistlusspordiks. 

“Spetsiaalselt padeli jaoks rajatav uus keskus võimaldab meil pakkuda padelit kui teenust ja elamust täiesti uuel tasemel,” sõnas keskust opereerima hakkava Padelstari juhatuse liige Henry Kiviorg.

Kiviorg kinnitas, et uues keskuses hakatakse pakkuma treeninguid erinevatel tasemetel mängijatele kõikides vanusegruppides. Lisaks on plaanis hakata korraldama iganädalaseid turniire ja üritusi klubiliikmetele ning teistele harrastajatele. Samuti on uues keskuses võimalik korraldada Eestis seninägemata suurusega kohalikke ja rahvusvahelisi turniire, sest kaks väljajooksualadega väljakut võimaldavad harrastada ka tipptasemel võistlussporti,

“Esialgu on hoonesse planeeritud küll ainult padeli mängimise võimalused, ent Tarbe Arhitektide poolt loodud lahendus on tegelikult universaalne, nii et tulevikus on vajadusel võimalik hoone kiiresti ka näiteks korvpallitreeninguteks ümber kujundada,” lisas Niinemäe.  

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega