Liigu sisu juurde

1Partner kinnisvara juht: kodulaenude intressid langevad

Pankade omavahelise konkurentsi suurenemist näitab Vahteri sõnul ka see, et üsna lahkelt pakutakse teistest pankadest võetud kodulaenude refinantseerimise võimalust ja sealjuures ollakse valmis võtma laenulepingu ühest pangast teise toimetamise kulud enda kanda.Foto: Nattanan Kanchanaprat / Pixabay

Kui euribori langemine laseb end veel oodata, siis mitmed kommertspangad on kodulaenude võtmist hakanud soodustama madalama intressimarginaaliga, ütles 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter.

Vahteri kinnitusel on uueks standardiks pangast sõltuvalt 1,65-1,8% suurune marginaal. Samas on tema sõnul pea kõigist pankadest kuulda, et klientidele tehakse veelgi paremaid personaalseid pakkumisi.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Kui eelmise aasta teises pooles oli selliseks väga heaks intressimarginaaliks 1,5%, siis täna on teatud lisatingimustega see langenud isegi 1,35% peale. Samas ei tasu sel korral loota, et pangamarginaalid alla 1% langeksid, nagu see oli 2006-2007 aastatel,” märkis Vahter.

Tema hinnangul tasub kindlasti erinevate pankade vahel ringi vaadata ja pakkumisi võrrelda. “Reaalselt on eluasemelaenu puhul klientidel valida seitsme krediidiasutuse vahel,” lisas Vahter.

Pankade omavahelise konkurentsi suurenemist näitab Vahteri sõnul ka see, et üsna lahkelt pakutakse teistest pankadest võetud kodulaenude refinantseerimise võimalust ja sealjuures ollakse valmis võtma laenulepingu ühest pangast teise toimetamise kulud enda kanda.

1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter.Foto: Tairo Lutter / Eesti Meedia / Scanpix

“Kinnisvaraturu aktiivsus on tükk aega madal olnud suuresti just kõrgete intresside tõttu, kuid nüüd tundub, et pangad on oma rolli kinnisvaraturul ümber vaatamas. Eks madal laenuaktiivsus hakka pikas perspektiivis pankade tulusid vähendama ning intressimarginaali langetamine on ka nende enda jaoks kasulik, sest see tagab suurema turuaktiivsuse ja suurema tulu pangale endale,” sõnas Vahter.

Siiski ei ole Vahteri hinnangul tegemist arenguga, mis kinnisvaraturu kohe suure hooga käima tõmbaks. “Loomulikult mõjub pankade selline poliitika tehinguaktiivsusele positiivselt, kuid peame arvestama, et euribor püsib endiselt kõrge ja tarbijate kindlustunnegi võiks suurem olla,” ütles Vahter.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.