Arendaja soovib rajada Uue Maailma linnaossa pea 200 korteriga äri-ja eluhoonete kvartali
Kinnisvaraarendaja Majaekspert Invest soovib rajada Tallinna kesklinnas, Uue-Maailma asumis paiknevale krundile 198 korteriga äri- ja eluhoonete kvartali, mille parkimiskorrusel on kohti 129 autole.
Alal tegutsevad praegu autotöökojad, see piirneb neljast küljest tänavatega ja paikneb Luha, Planeedi, Videviku ja Virmalise tänavate vahelisel alal.
Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.
Detailplaneeringuga soovitakse määrata tootmismaa sihtotstarbega krundile äri- ja elamumaa sihtotstarve, kasutamise tingimused ja ehitusõigus kuni kuue maapealse korruse ja ühe maa-aluse korrusega äriruumidega korterelamute ehitamiseks.
Praegu asub krundil kolm hoonet. Seletuskirja alusel on olemasolev hoonestus pärit nõukogude aja algusest (1945-1946, juurdeehitus 1956) ning on oma eluea lõpul.
“Silikaattellistest seintes on näha rohkelt pragusid ja hoone konstruktsioonid on kohati väga kehvas seisus. Tänane funktsioon ei ole jätkusuutlik ning seda ei saa mõistlike investeeringutega renoveerida vastamaks tänapäevastele energiatõhususe nõuetele. Puitkandurid remonditöökodade kahes plokis võimalusel säilitatakse ja taaskasutatakse kvartali sisehoovis tööstuspärandi installatsioonina,” seisab seletuskirjas.
Kavandatud hoonestus on viie-kuni kuuekorruseline. Hoonestus on planeeritud selliselt, et tänavaruumis domineerib neli korrust. Viies ja kuues korrus on kavandatud kaldseintega.
Kaldseintega kõrgematel korrustel tekivad piirkonda suurte rõdu/terrassipindadega ning heade vaadetega elamispinnad, mis võimaldavad rajada keskmisest suurema pindalaga valgusküllaseid kortereid.
Planeeritava hoone parkimiskorrus on kavandatud selliselt, et kõikides kvartali nurkades paiknevad äripinnad avaneks tänavatasapinnas ja üheski kohas ei tekiks linnaruumi ebasobivat tugimüüri. Lisaks järgitakse süvistamisel maa-ala kõrguseid, kavandatava hoonestuse funktsioone ning ümbruskonna arhitektuuri.
Kvartalile arhitektuurselt huvitavama ilme andmiseks ning ümbritsevate väga erinevate kõrgustega hoonetega sidumiseks on uushoonestus kavandatud erineva kõrgusega ning eriilmelise arhitektuuriga. Hoonemahtude ülemised korrused on ümbritsevate hoonete katustest inspireerituna kavandatud kaldpinnana. Mansardkorruse kaldseinad tagavad suurema hulga valguse jõudmise tänavatele ja hoonetevahelisele maapinnale ning hooned mõjuvad tänavapildis madalamad.