Liigu sisu juurde

Avalon rajab Tallinna kesklinna kaheksakorruselise korterelamu

Tartu maantee 44.Foto: Avalon

Elamuarendaja Avalon hakkab Keskturu vahetus läheduses rajama kaheksakordset äri- ja kortermaja, mis valmib 2025. aasta lõpuks.

Avaloni tegevjuhi Ahti Kiili sõnul teeb projekti eriliseks selle asukoht. “Tartu maantee 44 on üks väheseid kinnistuid Tallinna kesklinnas, mis on välja arendamata,” lausus Kiili. “Suurepärane asukoht annab võimaluse ühendada linnaoaasi rohelise keskkonnaga ning kasutada lahendusi, mis iseloomustavad 21. sajandi linnakeskkonda. Hoonega tahame luua välismaise tunnetusega pelgupaiga neile, kellele meeldib elada linnamelu sees ja kes hindavad mugavusi, mida nii eluruumid kui ka pealinna piirkond pakuvad.”

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Arendaja hinnangul on tegemist kesklinna tuiksoonel oleva arendusega, millel on suurepärane ühendus Kesklinna, Ülemiste ning Vanalinnaga. Maja läheduses asuvad kaubanduskeskused, restoranid ning ühistranspordi peatused. “Kuna kõik eluks vajalik jääb lühikese jalutuskäigu kaugusele, pole linnamugavuses ja roheluses autot ju vajagi,” leidis Kiili. “Ent kui sul siiski juhtub nelja- või kaherattaline sõiduk olema, valmib neile pesitsuspaigaks maa-alune parkla. Loomulikult saab majas olema ka elektriautode laadimisvõimalus ning maja ees elektritõukerataste laadimispunkt.”

Tartu mnt 44 hoonesse tuleb kaheksa maapealset ning üks maa-alune korrus. Hoone kogupind on ligikaudu 7500 ruutmeetrit. A-energiaklassiga hoone optimaalne sisetemperatuur tagatakse kaugkütte, päikesepaneelide ja ventilatsiooni soojustagastusega. 

Hoone ehitatakse nutika maja funktsioonidega. Universaalse mobiilirakendusega saab juhtida korterit ka kodust eemal viibides – muuta saab näiteks kütte, jahutuse, ventilatsiooni ning korteri valgustigruppide seadeid.

Kiili avaldas, et ehitus algab 2024. aasta esimeses pooles ning maja valmib 2025. aasta lõpuks. “Korterite eelmüük on peagi algamas, kuid huvilistele jagame juba praegu täpsemat infot,” lisas Kiili. 

Avaloni arendustest on müüki tulemas Tiskre elamurajoon, Telliskivi 8 ja Narva mnt 174. Arendaja lõpetatud projektide hulka kuuluvad Hermanni 8a, Kalevi 17 / Linda 13, Vabriku 49 asuvad hooned Tallinnas ning Kiili Villad.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.