Liigu sisu juurde

Avaloni kortermaja Tartu maanteele ehitab Bildgren Ehitus

Arhitekti visand Tallinnas Tartu maanteele kerkivast kortermajast.Foto: AB Korrus

Elamuarendaja Avalon sõlmis Tartu mnt 44 aadressil asuva äri- ja kortermaja ehitamiseks lepingu peatöövõtjaga Bildgren Ehitus, mis alustas töid sel nädalal plaanib hoone valmis saada järgmise aasta lõpuks.

Avaloni teatel läheb arendus maksma ligi 14,5 miljonit eurot Ehitusega alustati sel nädalal, hoone valmib järgmise aasta lõpus.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Oleme valinud meie nägemust ellu viima ja ehitust juhtima Bildgren Ehituse, kelle meeskonnal on pikaajaline kogemus nii kortermajade, ärihoonete kui ka mitmesuguste keerukate objektide ehitamisel,” rääkis Avaloni juhatuse liige Marko Noormets.

Bildgren Ehitus on Urmas Sõõrumaa kontrolli all eelmise aasta lõpust, kui talle kuuluv Koda Ehitus ning Ahto Aruväli enamusosalusega Bildgren Ehitus ja Kiikri Ehitus liitusid ühtseks ehitusettevõtete grupiks.

“Elukeskkondade arendajana on Avalonil väga selge ettekujutus, millised ootused on inimestel oma kodule või äripinnale. Meie meeskonnal Bildgrenis on pikaajaline ehitusobjektide juhtimise ja ehitamise kogemus, mida heal meelel rakendame sedavõrd silmapaistva ja tarkade lahendustega hoone ehitamiseks,” ütles Bildgren Ehituse juhatuse liige Aruväli.

Arendaja taotleb hoonele LEED sertifikaati (Leadership on Energy and Environmental Design), mis on rahvusvaheline roheliste hoonete sertifitseerimissüsteem, mida väljastab USGBC (United States Green Building Council). LEED-sertifitseeritud hoonetel on keskmiselt 34% väiksem CO2 emissioon.

Hoones saab olema kokku 72 korterit (kahe- kuni neljatoalised korterid, suurusega 32–113 ruutmeetrit). Esimesele korrusele tuleb seitse kaubandus- ja teeninduspinda. Hoone kogupindala on 4624,4 ruutmeetrit.

Maja välisarhitektuuri on loonud arhitektuuribüroo AB Korrus ja siselahendused sisekujundusbüroo Ako In.

Avalon on 2016. aastast tegutsev elamuarendus ettevõte.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.