Liigu sisu juurde

East Capital Real Estate ostis 42 miljoni euroga J13 Logistikapargi

J13 Logistikapark koosneb kahest hoonest, mille üüritav brutopind on 40 000 ruutmeetrit. Foto: East Capital

East Capital Real Estate (ECRE) Fond IV ostis Tallinna lähedal Tänassilmas asuva J13 logistikapargi, mis koosneb 40 000 ruutmeetrist täielikult välja üüritud logistika- ja kergetööstuspinnast ning on üks suuremaid Eestis.

J13 Logistikapark koosneb kahest hoonest, mille üüritav brutopind on 40 000 ruutmeetrit. Kompleks on täielikult välja üüritud tuntud ettevõtetele, kelle hulgas on näiteks DSV Estonia AS, Havi Logistics OÜ ja Humana Sorteerimiskeskus OÜ. Kokku on pargis 10 üürnikku, kellest enamik on seal tegutsenud alates hoone kasutuselevõtust 2012. aastal.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

J13 Logistikapargi omandamine on 350 miljoni euro suuruse ECRE IV fondi kümnes ja viimane tehing. 2023. a novembris omandas fond suurtehingu käigus 93 000 ruutmeetri suuruse Rimi Logistikakeskuse Lätis. Tänavu veebruaris sõlmitud kümnenda tehingu tulemusena on fond nüüdseks täies mahus investeeritud.

J13 kinnistu on kaasaegne ja hästi toimiv, kuid ECRE kavatseb selle atraktiivsust veelgi suurendada. Eesmärgiks on võetud BREEAM-sertifikaat, milleks tehakse arendustöid pargi kasutusmugavuse, energiasäästlikkuse ja jätkusuutlikkuse suunal. Koostöös üürnikega viiakse ellu plaan, mis näeb ette katusele päikesepargi rajamist, et suurendada hoone energiasäästlikkust.

Tehing jõustub peale Konkurentsiametilt loa saamist. Tehingu hind on 42 miljonit eurot ja tehingut rahastab SEB. Nõustajaks nii ostja kui ka müüja poolel oli Ellex Raidla advokaadibüroo.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.