Liigu sisu juurde

Eesti päikesekatuste start-up Roofit.Solar võitis maineka disainiauhinna

Roofit.Solari katus on teiste seas ka Tartu Ülikooli Lossi tänava õppehoonel. Foto: Meelis Reiman

Täna kuulutas 132 rahvusvahelisest sõltumatust disainieksperdist koosnev iF Design Award žürii välja võitjad üheksas erinevas valdkonnas. Eestlaste leiutatud Roofit.Solari päikesekatus võidutses tootedisaini valdkonnas ehitustehnoloogia kategoorias.

iF Design Award 2024 konkursile laekus 11 000 taotlust 72 riigist. Roofit.Solar noppis selle prestiižika auhinna teisena Eesti ettevõtetest. Võidutöö Roofit.Solar NuClick® näol on tegu keskkonnasõbraliku ehitustootega, mis kombineerib teraskatuse ja päikeseenergiat salvestava tehnoloogia.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Oleme põhjamaise teraskatuse sisse integreerinud  tipptasemel päikeseenergiat salvestava tehnoloogia, mis on silmale nähtamatu,“ rääkis Roofit.Solar üks asutaja ja tegvjuht Andres Anijalg. 

“Pealtnäha on tegu tavalise musta stiilipuhta katusega, mis toodab tegelikkuses jätkusuutliku 100% rohelist energiat. Samal ajal on säilitatud kõik metallkatuse eelised: ilmastikukindluse, vastupidavuse ja kena välimuse,” lisas Anijalg.

Roofit.Solar asutaja ja tegvjuht Andres Anijalg. Foto: Meelis Reiman

Kuna hooned tekitavad 36% COs heitkogustest, siis on ehituse valdkonna jalajälje vähendamine määrava tähtsusega ning innovaatilised keskkonnasäästlikud tooted on sellel teel suureks abiks.

“Euroopa Liidu  kliima eesmärkide saavutamiseks tuleks 2050. aastaks renoveerida 250 miljonit kodu. Kuna Roofit.Solar NuClick® päikesekatuse süsiniku jalajälg on tavasüsteemidest 10% madalam, siis näeme sellel maailmas unikaalsel tootel suurt tulevikku puhtama keskkonna poole liikumisel,” ütles Anijalg.

Roofit.Solar ekspordib 90 % Eestis toodetud katustest ja neid leiab väärikatel hoonetel üle Euroopa. Eestis on Roofit.Solari katus Tartu Ülikoolil, Rahvusraamatukogul, osaliselt Meremeeste Haiglal ja paljudel teistel hoonetel.

Roofit.Solari NuClick® uue click kinnitusega katust on lihtsam ja kiirem paigaldada võrreldes käsivalts katusega. Paljudel juhtudel on Roofit.Solar must teraskatus  ainus saadaolev lahendus muinsuskaitse all olevate hoonete jaoks, kus arhitektuurilise stiili säilitamine on ülioluline ja standardsed päikesepaneelid pole lubatud.

Ülemaailmset iF Design Award võistlust korraldab Saksamaa juba seitsmekümnendat aastat järjest ja pakub maailma juhtivatele kaubamärkidele, idufirmadele, disaineritele ja loojatele platvormi enda esitlemiseks, konkurentide seas silma paistmiseks ja üksteiselt inspiratsiooni ammutamiseks.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.