Liigu sisu juurde

Eestlased arendavad Balile 65 luksusvillat

Hoonete ehitusel.Foto: Investland Bali

Uus Maa Ärikinnisvara endine tegevjuht Kristjan Ploompuu arendab koos eestlastest partneritega Indoneesias asuvale Bali saarele 65 villat, mis valmivad aasta lõpuks.

Investland Bali tegevjuht Ploompuu veab Lõuna-Balil, rannaäärses Canggu turismipiirkonnas korraga kolme arendust. “Sügiseks valmivad 12 ridaelamu-tüüpi katuseterrassidega Amari Villat ning 38 Maya Residence villat ja äsja algas ka kolmanda arenduse ehitustegevus, millega rajame 15 uut lofti,” rääkis Ploompuu ja lisas, et edaspidi on plaanis mitu senistest kordades suuremat arendusprojekti.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Visand arendusest Balil.Foto: Investland Bali

“Esimese ja teise etapi 50st villast on 47 juba omanikud leidnud ja kohe algab kolmanda projekti ehk 15 uue elamu müük. Investorite huvi on suur – ostjaid on enam kui 15 riigist, sealhulgas ka palju eestlasi,” ütles Ploompuu.

Ploompuu sõnul jäävad täelikult eritellimusmööbliga sisustatud kodude hinnad alla 200 000 euro. Kolmanda arenduse puhul algavad hinnad 125 000 dollarist täielikult möbleeritud lofti eest.

“Bali villad on mõeldud endale puhkamiseks, väljaüürimiseks ja investeeringuks,” rääkis Ploompuu. “Bali on selgelt kasvav sihtkoht nii turismi kui rahavoo osas. Tänavu prognoositakse Balile 20 miljonit külastajat, mis on mullusega võrreldes kolmandiku võrra rohkem. Mullu külastas saart ligi 5000 eestlast ja see arv on samuti tõusuteel.”

Investland Bali asutajad Kristjan Ploompuu ja Oliver Heliste.Foto: Investland Bali

Ploompuu sõnul räägitakse Eestis viimasel ajal peamiselt Hispaania kinnisvarasse investeerimisest, mille lõunarannikul on sarnaselt Eestile keskmine üüritootlus aastas 4–6%. “Kuna Balil on hooaeg aastaringne, siis on üüripindade keskmine täitumus 70-80% ning aastane üüritootlus 10-20%, mis ületab sellega enamus maailma sihtkohtasid suurelt,” ütles ta.

Ploompuu kinnitusel tõusevad kinnisvara hinnad Balil aastas 5-15% ja päris mitmed Maya Residence’id  soetanud investorid on villad ostuhinnast juba 20-30% kõrgema hinnaga edasi müünud.

Ploompuu sõnul ei sõltu Bali kinnisvaraturg ainult turismist, vaid riik areneb kiiresti ka äri- ja digitaalsete teenuste keskusena. “Kohapealne poliitiline olukord on stabiilne ja välisinvesteeringuid soosiv,” leidis ta. “Forbesi hinnangul on Indoneesia investeerimise atraktiivsuselt maailmas viiendal kohal. Goldman Sachsi ülemaailmse majandusaruande kohaselt tõuseb riik 2050. aastaks USA dollarites maailma neljandaks majanduseks, jõudes ette nii Saksamaast, Ühendkuningriigist, Venemaast kui Prantsusmaast.”

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.