Liigu sisu juurde

Eluaseme hinnaindeksid langesid kolmandas kvartalis eelmise kvartaliga võrreldes, aga tõusid eelmise aasta tasemest kõrgemale

Statistika kohaselt tõusid korterite hinnad tänavu kolmandas kvartalis võrreldes eelmise aasta kolmanda kvartaliga 2,9% ja majade hinnad 5,3%. Foto: Nattanan Kanchanaprat / Pixabay

Statistikaameti andmetel langes eluaseme hinnaindeks 2023. aasta kolmandas kvartalis 0,3 protsenti võrreldes teise kvartaliga ning tõusis 3,8 protsenti võrreldes 2022. aasta kolmanda kvartaliga.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Egne Säinasti sõnul tõusid korterite hinnad võrreldes eelmise aasta kolmanda kvartaliga 2,9% ja majade hinnad 5,3%.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Viimati tõusis eluaseme hinnaindeks võrreldes eelmise aasta sama kvartaliga 3,8 protsenti või vähem 2016. aasta teises kvartalis, mil kasv oli 1,8 protsenti,” lisas Säinast.

Eluaseme hinnaindeks näitab kodumajapidamiste poolt eluaseme soetamiseks tehtud tehingute ruutmeetrihindade muutust ning seda arvutatakse korterite ja majade kohta.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeks langes kolmandas kvartalis võrreldes teise kvartaliga 1,8 protsenti ja tõusis võrreldes 2022. aasta kolmanda kvartaliga 9 protsenti.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeks iseloomustab kodumajapidamiste seisukohast uute eluasemete soetamise ning eluaseme ostja ja kasutajana tehtavate muude kulutuste hindade muutust. Indeks koosneb neljast osast: eluaseme ost, muud eluaseme ostmisega seotud teenused, eluaseme kapitaalremont ja eluaseme kindlustus.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.