Liigu sisu juurde

Omanik tahab endisele Standardi krundile rajada kuus ärihoonet ja parkimismaja

Planeeringu järgi on Laki ja Marja tänavate äärde planeeritud kergesti ligipääsetavad ärihooned ja kinnistu siseossa stock-office tüüpi ärihoone ja minilaod. Foto: K-Projekt

Marja Kinnisvara OÜ esitas Tallinna linnale detailplaneeringu algatamisettepaneku, millega on plaanis Kristiine linnaosas, Laki ja Marja tänavate ristmikul paiknevale tootmismaale rajada pärast sihtotstarbe muutmist mitmeid äri- ja tootmishooneid ning lisaks ka viiekorruselise parkimismaja.

Praegu asuvad kinnistul mööblivabriku Standard endised tootmis- ja administratiivhooned. Detailplaneeringu koostamise eesmärk on määrata krundile kasutamise tingimused ja ehitusõigus ühe kuni viiekorruselise ärihoone, ühe kuni neljakorruselise ärihoone, ühe kuni kolmekorruselise äri- ja tootmishoone ja ühe kuni kahekorruselise äri- ja tootmishoone ehitamiseks.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Juurdepääs krundile on kavandatud nii Marja tänavalt kui Laki tänavalt. Detailplaneeringuga nähakse ette ka Marja-Laki tänavate ristumiskoha korrastamine. Foto: K-Projekt

Kinnistul on varasemast üks üheksakorruseline äri- ja tootmishoone ja üks neljakordnekorruseline äri- ja tootmishoone, mis plaanitakse rekonstrueerida. Lisaks kerkib kinnistule plaanide kohaselt ka eelpool nimetatud viiekorruseline parkimishoone. Ühtekokku luuakse kinnistule 482 parkimiskohta autodele ja 389 parkimiskohta jalgratastele.

Planeeringu seletuskirja järgi on tänavate äärde planeeritud kergesti ligipääsetavad ja esinduslikud ärihooned. Kinnistu siseossa on planeeritud stock-office tüüpi ärihoone ja minilaod. Hoonete paiknemine krundil on kavandatud nii, et oleks võimalikult mugav juurdepääs kaubaautodele ja ärihoone ning parkimishoone vahele jääks roheline puhverala. Kinnistu kruntideks jagamine selgub planeeringu koostamise käigus.

Juurdepääs krundile on kavandatud nii Marja tänavalt kui Laki tänavalt. Detailplaneeringuga nähakse ette ka Marja-Laki tänavate ristumiskoha korrastamine.

“Humala ja Laki tänavad on Marja tänavaga ristumisel omavahel nihkes tekitades kaootilise ristmiku. Detailplaneeringuga näha ette Laki-Marja tänavate ristumise nihutamist Humala-Marja tänavate ristumiskoha poole. Nii Laki tänava kui Marja tänava äärde on ette nähtud täiendavad kõnniteed ja praeguse kaootilise parkimise asemel on ette nähtud korrektsed parkimiskohad,” seisab seletuskirjas.

Kristiine linnaosa üldplaneeringu järgi asub kinnistu ettevõtlus- ja tootmisalal, kuhu võib kavandada põhiliselt tootmis-, laondus-, veondus- ja ärifunktsioonilisi ehitisi, samuti ühiskondlikke hooneid (va lasteasutusi). Kinnistu jääb seletuskirja kohaselt ka Kadaka-Laki ettevõtlus-tootmisala lääneserval paiknevale puhkealale, kus on eelistatud pigem lao- ja büroohoonete või selliste ettevõte rajamine, mille puhul on kindlalt välistatud lähinaabruse elanike häirimine.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.