Liigu sisu juurde

Favorte ja Mitt&Perlebach alustasid Rehelepa elurajooni ehitusega 

334 korteriga Rehelepa elurajoon hakkab laiuma 7,5 hektari suurusel maa-alal.Foto: Favorte

Nõmme ja Haabersti linnaosade piiril algas uue 334 korteriga Rehelepa elurajooni ehitus. Projekti arendaja Favorte investeerib elurajooni rajamisse 55 miljonit eurot. Esimese etapi ehitaja Mitt&Perlebach alustas ehitustöödega augusti viimastel päevadel ja 72 A-energiaklassiga korterit valmib juba järgmise aasta lõpus.  

Juhatuse liikme Rainer Hinno sõnul on Favortel visioon kujundada Mäeküla piirkonda terviklik elu- ja ärikeskkond, mis oleks atraktiivne nii peredele kui ka neile teenuseid pakkuvatele ettevõtetele.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Rehelepa elurajoon ja Tähetorni Tehnopark moodustavad tulevikus ühtse kogukonna, mis kulgeb kaarena Paldiski maanteest Tähetorni tänavani,” kirjeldas Hinno, kelle hinnangul võiks kaasaegse äripargi võimaluste ja elurajooni vajaduste lõimimisele keskendumine muutuda suurte tegijate seas valdkonna standardiks.  

Mitt&Perlebachi asutaja ja kaasomaniku Kristjan Mitti sõnul kulgevad tööd objektil plaanipäraselt ja koostöö tellijaga on sujunud hästi.

“Ehitus on hooga käima tõmmatud ning ehituskoht värskendavalt põnev – ümberringi pole muud kui ainult mets — eraldatus on Tallinna linna mõistes uskumatu,” ütles Mitt.

“Meile annab see ruumi ja vabadust muretult liiklemiseks. Tänaseks oleme pinnasetöödega jõudnud majade sügavaima punktini ja edaspidi keskendume sõna otseses mõttes üles ehitamisele,” lisas ta.

Kerkivate hoonete arhitekt on Aigar Roht Arhitektuuribüroo Korrus OÜ-st. Esimeses etapis kerkib kahele kinnistule neli kortermaja, igaühes 18 korterit. Nutika ruumilahendusega korterite valik on lai – alates väiksematest 42,1 m2 suurusest 2-toalistest kuni 97,6 m2 suuruste 5-toaliste kodudeni välja.

Igal korteril on rõdu või terrass ja parkimine on lõviosas maa alla viidud, et lisada õuealale avarust. Lisaks hooneid ümbritsevale rohelusele on puhtalt spordi- ja puhkealadele pühendatud ca 2 hektarit maad. 

334 korteriga Rehelepa elurajoon hakkab laiuma 7,5 hektari suurusel maa-alal, mille elanikkonna toimetusi toetab 12 Tähetorni Tehnopargi ärihoonet. Tänaseks on äripargis valminud 4 ärihoonet kogupinnaga 22 000 m2, kus on end sisse seadnud 29 ettevõtet.  

Rehelepa elurajooni rajamise esimeses etapis kerkib kahele kinnistule neli kortermaja, igaühes 18 korterit. Foto: Favorte

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega

Saa täielik ligipääs Ehituslehele

  • Ehitus-, kinnisvara- ja arhitektuurivaldkonna analüüsid ja arvamuslood.
  • Uurivad artiklid, mis avavad vaidluste ja pankrottide taustu.
  • Igapäevane uudistevoog: kogu valdkonna info ühest kohast.

Hind kehtib kolm kuud, misjärel jätkub tellimus automaatselt hinnaga 11.99 kuus. Tellimuse saad alati katkestada. Kõik tellimisvõimalused leiad siit lehelt.