Liigu sisu juurde

Google rajab miljardi euro eest Soome seitsmenda andmekeskuse

Google´i andmekeskus USA Oregoni osariigis Dallesi linnas. Foto: AP Photo / Google / Connie Zhou / Scanpix

Internetihiid Google otsustas Soomes Haminas asuvat andmekeskuse linnakut laiendada miljardi euro suuruse investeeringuga, vahendab Rakennuslehti.

Hinnanguliselt toovad andmekeskuse laiendamisega seotud ehitustööd 2024. ja 2025. aastal juurde ligikaudu 4190 uut töökohta.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Google on viimase 15 aasta jooksul investeerinud Hamina andmekeskusesse ja sellega seotud taristusse kokku 4,5 miljardit eurot. Praegu töötab andmekeskuse linnakus ligikaudu 400 inimest. Pärast laiendustööde lõppemist hakkab Hamina andmekeskuse linnakus täiskohaga tööle ligikaudu 100 uut töötajat.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.