Liigu sisu juurde

Kauplus muutub väikelaoks: Läti firma ostis hoone, kus sai alguse Selveri poekett

Hoone Punasel tänaval, kus sai alguse Selveri poekett. Kauplus tegutses seal 28 aastat.Foto: Merito Partners

Läti investeerimisfirma Merito Partners investeerib 2,5 miljonit eurot, et ehitada Lasnamäel vana kauplusehoone ümber väikelaoks. Tegemist on ettevõtte esimese laohoonega Eestis.

Eelmisel sügisel asutas Merito Partners kinnisvarafondi Merito Self Storage Fund, mille siht on viie aasta jooksul välja arendada Baltimaade suurim väikeladude võrgustik. Tänaseks on fond ostnud ära Lasnamäel, Punasel tänaval asuva hoone, mille üldpindala on 1700 ruutmeetrit.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Hoones tegutses eelmise aasta maikuuni Punane Selver, mis avati 1995. aastal ja oli keti esimene kauplus.

Selveri omanik Tallinna Kaubamaja Grupp AS teatas eelmisel aastal, et sulgeb poe, sest see ei vasta enam klientide ootustele. Google’i arvustajad kiitsid poodi, sest seal olid lühikesed järjekorrad, kuid kurtsid, et ruumi on vähe ja kaubavalik võrreldes teiste keti poodidega kitsam.

Hoone müügiks kulus pärast poe sulgesmit ligi 11 kuud – kinnistusraamatu andmetel müüs Kaubamaja grupi kinnisvara haldav TKM Kinnisvara hoone 17. aprillil.

Hoone müüki korraldas Colliers.Foto: Merito Partners

Uus omanik lubab hoonesse rajada 400 individuaalse boksiga väikeladu. Väljaüüritavat pinda on koos konstrueeritava poolkorrusega 1500 ruutmeetrit, ent krundi pindala ulatub ligi 5000 ruutmeetrini.

Arendaja sõnul on tulevane ladu osa Baltimaade suurimast väikeladude võrgustikust, kuhu hakkab kuuluma kõikide ladude väljaehitamisel vähemalt 10 000 laoruumi.

Merito Partnersi partner Mārtiņš Baumanis rääkis, et Baltimaade pealinnades ületab nõudlus vara hoiustamiseks turu pakkumist. “Meie kindel soov on välja arendada uuenduslik väikeladude võrgustik,” sõnas ta. “Eelistame võimalust osta juba olemasolevaid kasutamata hooneid, mida vastavalt vajadusele muuta tänapäevastele standarditele vastavaks.” Baumanis leidis, et säärane kestlik ärimudel annab hea võimaluse muuta unarusse jäänud hooned taas kasulikeks ja funktsionaalseteks pindadeks.

Baumanis kinnitas, et ettevõte kaalus põhjalikult otsust rajada esimene väikeladu Tallinnas. “Oleme veendunud, et hoone asukoht sobib suurepäraselt vara hoiustamiseks – see asub ühes pealinna tihedamalt asustatud piirkonnas, kust iga päev sõidab mööda pea 10 000 autot,” rääkis ta põhjustest, miks otsustati väikeladu rajada Lasnamäele.

Hoiuruumide rajamisel pannakse rõhku energiasäästlikule ehitusele ja uuenduslikele turvatehnoloogiatele. Kliendid võivad arvestada nüüdisaegsete tehnoloogiliste abimeestega: lattu pääseb 24 tundi ööpäevas telefonirakenduse abil ning kasutusel on kontaktivabad maksevõimalused.

Erakapitali fondi Merito Self Storage Fund sihtsuurus on 30 miljonit eurot, peale mida plaanitakse järk-järgult kaasata umbes 50 miljonit eurot pangalaenuna. Investeeringute eesmärk on arendada Balti regioonis viie aasta jooksul välja varahoidlate võrgustik. Selle moodustavad ligi 15 erineva suurusega väikelao kompleksi, mille kogupindala on pea 50 000 ruutmeetrit. Fondi omab juba nelja hoonega väikeladude võrku Riias, kus 10 000 ruutmeetril asub 2000 individuaalset boksi.

Praeguseks on fondi investeerinud 22 Läti investorit üle kaheksa miljoni euro ja ettevõte jätkab aktiivselt raha kaasamist. Ettevõte seirab Balti riikides potentsiaalseid kinnisvaraobjekte ning lähikuudel on oodata täiendavaid oste Eestis, Lätis ja Leedus.

Merito Partners on kiiresti kasvav investeerimisfirma, mis tegutseb Eesti, Lätis ja Leedus. Merito strateegia on keskenduda kasvukapitalile, taastuvenergiale ja erilahendustele ärikinnisvara valdkonnas. Merito Partnersile kuulub alternatiivsete investeerimisfondide valitseja Merito Management AIFP.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.