Liigu sisu juurde

Leedu logistikakinnisvara arendaja rajab Eestisse 8 miljonit eurot maksva laohoone

Tänassilma projekti eskiis.Foto: SIRIN Development

Leedu logistikakinnisvara ettevõte SIRIN Development sisenes Eesti turule ja hakkab sel aastal ehitama 8 miljonit eurot maksvat laohoonet. Ettevõte plaanib tänavu Eestisse kokku investeerida 18 miljonit eurot.

Ettevõtte Eesti esimese peagi kerkiva logistikakeskuse pindala on 14 000 ruutmeetrit, kuid tulevikus on plaanis hoonet laiendada üle 40 000 ruutmeetri võrra. Laohoonet ehitatakse Tallinna lähedale Saku valda Tänassilma piirkonda.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

SIRIN Developmenti tegevjuhi Laurynas Kuzavase sõnul alustatakse laienemist Eestisse ettevaatlikult. “Eesti on seni ainus Balti riik, kus meil veel laohooneid pole,” sõnas ta. “Alustame alguses aga ettevaatlikult – sellest tuleb ilmselt väikseim laohoone, mille oleme viimase viie aasta jooksul ehitanud”.

SIRIN Developmenti tegevjuht Laurynas Kuzavas.Foto: SIRIN Development

Kuzavas ütles, et ettevõttel on plaanis alustada veel ka teise laohoone ehitamisega. “Ootame siiski sügiseni ja ehk on selleks ajaks selgem, kas on mõistlik kohe laieneda,” ütles ta.

Projekt on osa SIRINi äristrateegiast, pakkudes üüriteenust klientidele, kes tegutsevad Baltimaade-üleselt. Tänassilma projekt saab olema ettevõtte praeguse portfelli kümnes logistikapark.

Laurynas Kuzavase hinnangul on Eestis võrreldes teiste Balti riikidega konkurents kõige tihedam. “Seetõttu oleme hästi läbi mõelnud, mida turul pakkuda, vastates seejuures turu ootustele ja vajadustele. Kliendid soovivad paindlikkust, mistõttu ehitame suuri parke, kuhu mahuks palju rentnikke,” sõnas ta. Kuzavase sõnul tegutsetakse vastavalt klientide vajadustele, pakkudes nii suuri kui väiksemaid rendipindu.

Lisaks konkurentsile paistab Kuzavase sõnul Eesti silma ka kõrgeimate üürihindadega, need on ligi 15-20% kõrgemad kui näiteks Vilniuses. “Seda süvendavad kallimad krundid, kõrgemad palgad ja palju väiksem töövõtjate arv,” ütles ta.

Ettevõtte esimene laohoone Eestis peaks valmima 2025. aastal. Pinnad loodetakse välja rentida aasta jooksul peale ehituse lõppemist. Ettevõtte kinnitusel on kliente, kes juba praegu rendilepingut sõlmida soovivad.

Lisaks Tänassilma projektile on SIRIN Development soetanud 22 hektari suuruse krundi Harku vallas. Ettevõte näeb seal potentsiaali ehitada välja 100 000 ruutmeetrine logistikapark, mille üldplaneeringut ette valmistatakse.

Kokku on SIRIN Developmentil sel aastal planeeritud investeerida Baltikumi 102 miljonit eurot, millest 18 miljonit Eestisse, 25 miljonit Lätti ja 60 miljonit eurot Leetu.

SIRIN Developmenti portfell koosneb logistikaparkidest Vilniuses, Kaunases ja Kaunase piirkonnas, Šiauliais, Riias ja Ventspilsis. Logistikaparkide kogupindala on 367 tuhat ruutmeetrit.

15aastase turukogemusega SIRIN Development omab logistikaparkides poolt miljonit ruutmeetrit.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.