Liigu sisu juurde

Noblessneri arhitektuurivõistluse esikoha sai Kadarik Tüür Arhitektid võidutööga RO-RO

Otse Noblessneri rannajoonele kerkivad neli korterite ja äripindadega hoonet, mis oma mõjusate konsoolsete osadega ulatuvad üle merepromenaadi kuni rannajooneni.Foto: Kadarik Tüür Arhitektid

Noblessneri rahvusvahelise arhitektuurivõistluse I koha pälvis arhitektuuribüroo Kadarik Tüür Arhitektid. Avaliku arhitektuurivõistluse eesmärk oli leida esinduslik, elegantne ja ajas püsiv lahendus Lennusadama 7 ja 9 kinnistute hoonetele ja ümbritsevale avalikule välisruumile.

Noblessneri arhitektuurivõistluse võidutöö “RO-RO”. Foto: Kadarik Tüür Arhitektid

Otse Noblessneri rannajoonele kerkivad neli korterite ja äripindadega hoonet, mis oma mõjusate konsoolsete osadega ulatuvad üle merepromenaadi kuni rannajooneni. Osa konkursi võistlusalast ulatub sõna otseses mõttes merre ja hõlmab lisaks mitmeid muinsuskaitsealuseid tehnorajatisi, mis pärinevad ajaloolisest Noblessneri allveelaevatehasest.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Osa konkursi võistlusalast ulatub sõna otseses mõttes merre.Foto: Kadarik Tüür Arhitektid

Kokku laekus arhitektuurikonkursile 22 kõrgetasemelist võistlustööd. Anonüümselt esitatud kavanditest on 15 Eestis autoritelt, seitse konkursitööd laekus välismaistelt arhitektuuribüroodelt Soomest, Saksamaalt, Lätist, Itaaliast ja muudest riikidest. Välja jagati kaheksa auhinda, auhinnafondi suurus oli 155 000 eurot.

Žürii otsusega on tulemused järgmised:

I KOHT 50 000 eurot: võistlustöö märgusõnaga RO–RO, autorid Kadarik Tüür Arhitektid OÜ arhitektid Linda Li Arro, Ott Kadarik, Kaarel Künnap, Mats Põllumaa, Mihkel Raev, Indrek Rünkla, Liina Soosaar, Marleen Stokkeby ja Mihkel Tüür.

Noblessneri arhitektuurivõistluse võitis võistlustöö RO–RO autorid arhitektuuribüroost Kadarik Tüür Arhitektid OÜ võidutööde avalikustamisel. Foto: Egert Kamenik

II KOHT 35 000 eurot: võistlustöö märgusõnaga Elling, autorid Pluss Arhitektid OÜ arhitektid Gunnar Kurusk, Indrek Allmann ja Hans-Peter Isand, maastikuarhitekt Signe Kasepalu ja ehitusinsener Tanel Friedenthal.

III KOHT 20 000 eurot: võistlustöö märgusõnaga Biitlid, autorid Kauss Arhitektuur OÜ arhitektid Kristiina Aasvee, Hanna Riin Kink, Allan Pilter, Kaur Talpsep ja Sten Vendik ning Väli OÜ maastikuarhitektid Kristian Nigul, Kadi Nigul, Kadri Uusen ja Katariina Lepiku.

Ergutuspreemiad ühikväärtusega 10 000 eurot:

Parim välisruum: võistlustöö märgusõnaga NOOBEL, autorid JKMM Arkkitehdit Oy arhitektid Samppa Lappalainen, Juha Mäki-Jyllilä, Gregor Turnsek, Asmo Jaaksi, Teemu Kurkela, Samuli Miettinen, Helka Saarinen, Salla Oikkonen, Jenni Salomaa, Svenja Linder, Marko Pulli, Tuomo Toivola, Jarno Vesa ja Erik Ristoja, LO CI maastikuarhitektid Veera Tolvanen, Pia Kuusiniemi, Milla Hakari ja Felix Bourgeaux ning Ramboll ehitusinsener Ilkka Mikkola.

Ergutuspreemia: võistlustöö märgusõnaga META LINER, autorid Lauder Architects SIA arhitektid Kevin Yoann Josse, Viesturs Dille, Santa Dombrovska, Kārlis Lauders ja Rita Laudere, Weidenberg OÜ arhitektid Alar Tarto ja Rain Veidenberg, ALPS Ainavu darbnīca SIA maastikuarhitektid Ilze Rukšāne ja Sendija Adītāja ning K Forma SIA ehitusinsenerid Kaspars Kurtišs ja Jānis Broņka.

Ergutuspreemia: võistlustöö märgusõnaga E-MOTION, autorid Gerber Architekten International GmbH Eckart Gerber, Thomas Lücking, Denis Lacej, Cristina Riera Leon. Disainitiim: Anna Afanasieva, Alisia Yakovteva, Blanca Mendez Rebollo, Franco Garrido,´Behar Neziraj, Vinicius Mazzoni, Kaluk Abbarah, Ekaterina Korchagina, Mamak Mazaheri, William Crooks. Sweco Projekt AS Jaanus Natka ja Oliver Lätti.

Ergutuspreemia: võistlustöö märgusõnaga MORELESSNER, autorid PLH Architects AS arhitektid Steen Enrico Andersen, Lina Bareikyte ja Povilas Dumcius, Novel OÜ arhitektid Martin Kinks ja Martin Ant, TajuRuum OÜ maastikuarhitektid Remi Kübar ja Edgar Kaare ning Innopolis Insenerid OÜ Oivo Manninen, Lauri Reinart ja Helin Aus.

Ergutuspreemia: võistlustöö märgusõnaga Noblessneri Laevatehas, autorid APEX Arhitektuuribüroo OÜ arhitekt Ove Oot ning vi17 arquitectura SLP arhitektid Alba Álvarez Vázquez, Gustavo Figueira Serrano, Diego Díaz Mosqueira ja Óscar Estévez Alonso.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.