Liigu sisu juurde

Nordecon ehitab 7,5 miljoni euroga Tallinna lennujaama militaarlendude võimekusega seisuplatsid

Ehitustööde käigus rajatakse Tallinna lennujaama maandumisrajale ca 29 000 ruutmeetri ulatuses betoonkatendit.Foto: Remo Tõnismäe / Postimees / Scanpix

AS Tallinna Lennujaam ja Nordecon AS sõlmisid lepingu Tallinna lennujaama E-klassi lennukite seisuplatside ehitustöödeks. Lepingu maksumus on 7,5 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Tööd valmivad 2025. aasta sügiseks.

E-klassi lennukite seisuplatside loomine on osa lennujaama pikemast arenguplaanist, täiendades lennujaama võimekust võtta vastu suuri ja raskeid lennukeid.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Lennuraja kõrvale planeeritavad seisuplatsid hakkavad tulevikus kandma mitut eesmärki. Ühelt poolt on seisuplatsil militaarlendude vastu võtmise funktsioon. Teisalt on tegemist lennundusega seotud ettevõtetele suunatud alaga lennukaupade hoiustamiseks ja transportimiseks ning lennukite hooldusteenuse pakkumiseks.

“Tallinna lennujaamal on oluline roll Ämari lennujaama kõrval militaarlendude vastuvõtmisel. Strateegilise sõjaväelise liikuvuse võimelünkade kõrvaldamine Tallinna lennujaamas – kahesuguse kasutusega perroonide ja kütuse hoiustamise taristu arendamine on projekti olulisemaks eesmärgiks,” sõnas Tallinna lennujaama juhatuse esimees Riivo Tuvike.

K-perrooni ehitusega lisandub Tallinna lennujaama ca 50 000 m2 pinda, kus on võimalik parkida kuni 4 suuremat või rohkem väiksemaid lennukeid. Valmiva seisuplatsi pikkus on 380 meetrit ja laius 140 meetrit. Ehitustööde käigus rajatakse ca 29 000 m2 ulatuses betoonkatendit, mille paigaldustehnika tuuakse väljaspool Eestit. Eestis on sarnast betoonkatendiga lahendust varem kasutatud ainult Tallinna ja Ämari lennujaamades. Ülejäänud pind kaetakse asfaltbetooni kihiga.

Käesolevale lepingule lisaks arendab AS Tallinna Lennujaam Eesti varustuskindluse suurendamiseks kütuse hoiustamise taristut. Mõlemat projekti kaasrahastatakse 50% ulatuses CEF (Connecting European Facility) fondi kaudu ning omaosaluse kannavad kahasse Eesti Varude Keskus ja AS Tallinna Lennujaam. Projekti kogumaksumuseks on 14 mln eurot.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.