Liigu sisu juurde

Nordlin Ehitus alustab Tallinna Reaalkooli uue õppehoone ja võimla rajamist

Tallinna Reaalkooli arhitektuurivõistlusele esitati 15 kavandit, 2022. aasta mais kuulutati võitjaks Molumba ideekavand "R2", mille autorid on arhitektid Karli Luik, Johan Tali, Harri Kaplan ja Ann Kristiin Entson. Foto: Molumba

Sel kuul algavad Tallinna Reaalkooli uue õpihoone ja võimla ehitustööd, teatas Tallinna linnavalitsus.

Tallinna Linnavaraameti ja Nordlin Ehitus OÜ sõlmitud ehituslepingu kohaselt peaksid ehitustööd lõppema 2026. aasta suvel, nii et 2026. aasta sügisel saaks koolipere uut õppeaastat alustada juba uutes ruumides.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Riigihangete registris on ehituslepingu maksumuseks märgitud 20 396 262 eurot.

Juurdeehitus on kavas rajada reaalkooli 1883. aastal valminud koolimaja ja Tallinna Keskraamatukogu peahoone vahele jäävale alale (Estonia pst 6 ja 6a). Arhitektuurivõistluse eesmärk oli valida uue õppehoone ja väliruumi parim arhitektuurilahendus, mis mõtestaks ka Estonia puiestee, Pärnu maantee ja Georg Otsa tänava vahelist ruumi kui terviklikku hariduskvartalit laiemalt.Foto: Molumba

Tallinna abilinnapea Viljar Jaamu sõnul renoveeriti ajalooline Reaalkooli hoone 2000. aastal, kuid ruumikitsikuses koolipere on juurdeehitust pikisilmi oodanud juba 1980ndatest aastatest. “Tänavu jaanuaris tähistas Reaalkool kui Tallinna esimene moodne ja spetsiaalselt kooli tarbeks projekteeritud hoone oma 140. sünnipäeva ning uus rajatav kaasaegne õpihoone saab seega omamoodi sümboolseks ühendavaks sillaks tänapäeva ja ajalooga,” ütles Jaamu. “Nii pakub uus koolihoone laiendus väärikat täiendust südalinna, sest hoonetest tekib kolm ruumilist elementi – vana ajalooline ja uus moodne õpihoone ning neid ühendav galerii. Hoone laiendusele on valitud Reaalkoolile omaselt võimalikult ratsionaalsed lahendused, mis rõhutavad just ajaloolist järjepidevust ja kooli tugevaid traditsioone.”

Uue hoone arhitektuur on võistluse žürii hinnangul esinduslik ja väärikas ning sobib reaalkooli kuvandiga ning lisab väärikate hoonete kompleksile tänapäevase värske arhitekuurikeelega hoone. Hoone lahendus on kompaktne, selge konstruktiivse ja funktsionaalse skeemiga, mis võimaldab koolile vajalikke funktsionaalseid muudatusi nii projekteerimise käigus kui ka aastate pärast lihtsalt korraldada. Õpperuumidest on žürii hinnangul funktsionaalselt hästi lahendatud muu hulgas spordiala eraldi kasutus ja õuesõppeks sobivad katuseterrassid. Foto: Molumba

Uued ruumid on mõeldud 1.–4. klassidele, kes seni õppisid väikeses hoovimajas. Kool saab ka moodsa spordikeskuse ja avara söökla, laienduse kõrgematele korrustele tulevad füüsika, keemia, bioloogia õppeklassid koos laborite ja kompetentsikeskusega ning lisanduvad ka tehnoloogiaõpetuse klassid.

Linnavalituse teatel sobitub uue hoone minimalistlik fassaad vana hoone arhitektuuriga, seda ümbritsev betoonist sammastik on ruumiliselt sügav ning fassaadi elavdav, kuid ühtlasi on sel praktiline funktsioon päikesekaitsena ja energiatõhususe suurendajana. Ruumiliselt on juurdeehitis nagu olemasoleva maja mahuline teisik, mis jätkab kaasaegses võtmes vana hoone printsiipe, kuid vastab samas tänapäevasele õpikäsitlusele.

Reaalkooli laienduse projekteeris Molumba (arhitektid Karli Luik ja Johan Tali), juurdeehitise kogumaksumuseks on 22,3 miljonit eurot.

Ehitustööde ajal tegutsevad Reaalkooli 1.–6. klassid asenduspinnal aadressil Roosikrantsi tn 12 ja 7.–9. klassid koos gümnaasiumiosaga Harju tn 11/Müürivahe tn 1.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega