Liigu sisu juurde

Olukord tööturul: tööandjate jaoks võib olla hea aeg uute talentide leidmiseks

CV Online Estonia turundusjuht Karla Oder usub, et ehitusvaldkonna tööandjate jaoks võib olla hea aeg uute talentide leidmiseks. Foto: Allan Mas / Pexels

Ehitusvaldkonna tööpakkumiste arv väheneb juba pikemat aega järjest. Tööotsijad peavad töökoha nimel senisest enam võitlema, aga tööandjate jaoks võib see tähendada võimalust kaasata uusi andekaid ehitusala eksperte.

Cvkeskus.ee värbamisagentuuri juht Grete Adler tõdes, et konkurents töö leidmise nimel kasvas eelmisel kuul enim just ehitussektoris, kus ühele vabale ametikohale kandideeris portaali kaudu keskmiselt 42 töövõtjat, mida oli koguni 61% enam kui aasta tagasi.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Konkurentsi kasvu mõjutas jätkuv tööpakkumiste vähenemine sektoris – mida vähem on pakutavaid vabu ametikohti, seda rohkem inimesi on ühe töökoha nimel konkureerimas,” märkis Adler.

“Pakutavate ametikohtade arvu langus ehitussektoris novembrikuus küll aeglustus —tööpakkumisi oli 19% võrra vähem, kuid seda seetõttu, et tööpakkumiste arv antud valdkonnas hakkas juba langema eelmise aasta novembrikuus ehk võrdlusbaas oli eelnevate kuudega võrreldes madalam,” lisas ta.

CV Online Estonia turundusjuhi Karla Oderi sõnul ollakse suures plaanis tööturul ja ka ehitussektoris ettevaatlikud, vaadatakse ringi ja võimalusel otsitakse turvalisemaid valdkondi ja sektoreid.

“Prognoosime, et 2024. aasta esimesel poolaastal näeme sarnast trendi jätkumas. Ilmselt näeme veel töötuse määra tõusu ja pole veel platoole jõudnud,” märkis Oder, kelle sõnul on positiivseid muutusi tööturul oodata alles siis, kui ettevõtted taas kasvule pööravad.

Tööotsijate arv on kasvanud, tööpakkumiste arv vähenenud

Üldine tööotsijate arv on viimasel poolaastal CV.ee portaalis kasvanud. “Tööturg on jõudnud taas tasakaalu, sest rekordmadal töötuse määr on muutunud ja töökäsi tuleb tööturule juurde,” märkis Oder.

Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes on tema sõnul märkaga umbes 25% suurust kandidaatide arvu tõusu.

“Siin on mitmeid põhjuseid, millest üks on kindlasti koondamise laine, kuid ära ei tasuks unustada ka seda, et inimesed on otsimas tasuvamaid töökohti või lisaraha teenimise võimalusi,” ütles Oder.

“Teiselt poolt on ettevõtted oma kasvuplaanid peatanud, mis tähendab väiksemat tööpakkumiste arvu.”

Kui eelmise aasta tipphetkel oli tööportaalis aktiivselt üleval üle 3000 tööpakkumise, siis tänaseks on see number langenud umbes poole võrra. “Siinkohal tuleks rõhutada, et sarnane tase oli ka aastal 2019 ja 2020 enne eelmiste aastate tööturu rallit, kus tööpakkumiste arv ületas rekordeid ja tööhõive oli rekordkõrgel,” sõnas Oder.

Töötajaid on lihtsam leida

Kõige enam on langenud ehituse-, tootmise- ja IT valdkonna tööpakkumiste arv, sest nendes valdkondades on toimunud kõige enam muudatusi, mida on majanduse käekäik mõjutanud.

“Tööandjate jaoks on kindlasti olukord mõnevõrra leevenenud ja töökäsi on lihtsam leida ning hetkel võib olla just hea aeg uute talentide leidmiseks. Teiselt poolt aga tööotsijate jaoks tähendab see suurenenud konkurentsi ja uut tööd leida võib olla oodatust raskem,” arvas Oder.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.