Liigu sisu juurde

Sõõrumaa pidas Park Tondi kvartalis “õnneliku maja” avapidu

Foto: Marek Metslaid

Tallinnas Park Tondi elu- ja ärikvartalis tähistati liginullenergiaga kaasaegse ärihoone valmimist.

US Invest nõukogu esimehe Urmas Sõõrumaa sõnul tal on suur au arendada Park Tondi piirkonda, mida algselt hakati ehitama I maailmasõja ajal põhiliselt Peeter Suure kaitserajatiste teeninduspersonali jaoks.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Hea on tõdeda, et suures plaanis ei ole midagi muutunud – ka tol ajal olid tarneajad pikad, ehitushinnad kallid ja tööjõudu polnud saada,” ütles Sõõrumaa.

“Meile on omane vaadata kinnisvaraarendust üle mitme majandustsükli, veel parem kui vähemalt sada aastat ette ja ehitada kohe nii korralikult, et ei peaks hakkama varsti kapitaalremonti tegema. Kuna meie valduses on ka Merekindlus, siis môtlesime, et teeme kõigepealt korda tagala ja seejärel vaatame, kuidas eesliinil läheb.”

“See on õnnelik maja, mille ehitust alustasime enne sõda, pangakokkulepped tegime vahetult enne finantskriisi algust ja ka kokkulepped rentnikega sai tehtud majandustsükli kõige stressivabamal ajal. Kõik need imelised ilmad nii nurgakivi, sarika- kui ka avamispeo korraldamisel on selle õnne koondava koosluse loomulik osa. Palju õnne kõigile osalistele! Tõsi, vahepeal küll väike ehitushinna kallinemise pinge lõi sisse, aga saime väga hästi hakkama ja nii läheb edasi ka.”

Tammsaare 56 asuv uue ajastu büroohoone eristub läbimõeldud ruumilahenduste ning liikumisharjumusi soosivate lisavõimaluste poolest. Parkimine on suures osas maa-alusel korrusel, sealsamas on kinnine jalgrattaparkla koos riietumis- ja pesemisvõimalustega.

Kõikidel büroopindadel on rõdu ning hoone katusekorrusele rajatud terrassilt saab nautida vaateid Forus Spordikeskus Tondi tenniseväljakutele, Ülemiste järvele ja vanalinnale.

Hoone arhitektid on HG Arhitektuur ja KAMP Arhitektid.

Park Tondi kvartali arendus jätkub juba sel aastal. US Real Estate alustab aasta teises pooles Sõjakooli 1 hoone rekonstrueerimisega, kus ajaloolisse kasarmuhoonesse tulevad läbi kolme korruse paiknevad unikaalse karakteriga kontorid.

US Real Estate arendatav Park Tondi elu- ja ärikvartal rajatakse ajalooliste Tondi kasarmute piirkonda. Park Tondi kvartalis on juba valminud üle 28 000 m2 äripinda: 10 200 m2 aadressil Tammsaare 56 ja 18 800 m2 aadressil Sõjakooli 10 (FORUS Spordikeskus Tondi). Sõjakooli 6 valmimisega lisandub kvartalisse 1300 m2 üüritavat äripinda.

Aasta lõpus valmib ka Sõjakooli 6 büroohoone, mis on terves mahus juba välja üüritud.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.