Liigu sisu juurde

Puumarket: eestlased tahavad naabrist erinevat kodu ja kasutavad üha julgemaid värve

Puumarketi Tartu osakonna juhataja Mari-Liis Mihkelsoni kinnitusel on kliendid hakanud rohkem hakatud kasutama julgeid värve – eriti moes on rohelised ja sinised toonid.Foto: Puumarket

Baltimaade suurima puidu jaemüüja Puumarketi Tartu osakonna juhataja Mari-Liis Mihkelsoni kinnitusel üritavad eestlased oma kodudega järjest enam eristuda ning klassikaliste heledate toonide kõrval kasutatakse märksa julgemalt värve – eriti moes on rohelised ja sinised toonid.

Mihkelsoni sõnul on eestlastel ajalooliselt pigem konservatiivne maitse, kuid nüüd on hakatud järjest enam julgeid lahendusi kasutama. “Siiani on eristuda julgenud vähesed ja on üritatud pigem naabriga sarnast kodu luua, aga nüüd on järjest enam vastupidi ja see on suur muutus,” ütles Mihkelson.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Paljud trendid jõuavad Mihkelsoni hinnangul Eestisse Põhjamaadest. “Ka praegu on endiselt moes klassikaline vahatatud või peitsitud valge ja hall laud. Toonitakse kergelt – nii, et ilus puidumuster ja säsi näha jääks. Samuti on moes naturaalsed ja keskkonnasõbralikud toonid ning materjalid. Näiteks kasutatakse elu- ja magamistubades palju puidust ribisid, mis annavad soojust ja vähendavad helikaja,” rääkis Mihkelson.

Järjest rohkem on tema kinnitusel hakatud kasutama julgeid värve – eriti moes on rohelised ja sinised toonid. “Siniseks värvitud laudmaterjal ongi praegu üks populaarsemaid. Endiselt on aktsentvärvina moes must, eriti saunades,” lisas Mihkelson.

Puumarketi osakonnajuhi sõnul kollakat männist voodrilauda viimistluses suurt enam ei kasutata. Pigem eelistatakse kuuske ja tahetakse puhast tulemust – kandilise ja sileda profiiliga lauda. Seda ka terrasside ehituses – rihveldatud lauda on jäänud vähemaks ja selle asemel eelistatakse siledat profiili, mis õige töötlusega pole ka libe ega aja pinde.

Vastupidiselt väga viimistletud ja siledale välisilmele levib Mihkelsoni sõnul ka vastupidine ja rustikaalne trend – näiteks oksakohtadega laudmaterjali kasutamine.

“Aastaid peeti oksakohti kehvema kvaliteedi näitajaks ja seda üritati nähtavates kohtades vältida, aga nüüd on tehnoloogiad arenenud ja vaigupesad võetakse saetööstuses välja,” kirjeldas Mihkelson.

“Kes ostab oksaga lauda, teeb seda täiesti teadlikult, sest see annab mustrile isikupära juurde. Selline laud võibki olla hinna poolest madalamast sordist, aga väärindades ja töödeldes annab efektse tulemuse,” lisas ta.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.