Liigu sisu juurde

Rahahädas YIT müüb taastuverenegiaga tegeleva tütarettevõtte 48 miljoni euroga

Taastuvenergia projektiarenduse äri mõju YITi tulemustele on aastatel 2022-2023 olnud väike.Foto: Kosti Keistinen

YIT sõlmis lepingu taastuvenergia valdkonna ettevõtte YIT Energy Oy müügiks Eolus Vind AB-le, mis on üks Skandinaavia suurimaid taastuvenergiaettevõtteid. Tehing hõlmab tuuleenergia ja päikeseenergia projektiarenduse portfelli ning äritegevusega tegelevaid töötajaid. Tehing on kavandatud aktsiatehinguna ja eeldatavasti toimub see hiljemalt 31. detsembriks 2023.

Ostuhind sisaldab fikseeritud ja muutuvat osa. Fikseeritud hind on 25 miljonit eurot ja seda makstakse kolme osamaksena. Esimene osamakse, 10 miljonit eurot, tehakse tehingu toimumise ajal ja 15 miljonit eurot kahe osamaksena 2024. ja 2025. aastal. Muutuv müügihind määratakse kindlaks 2032. aastaks ja YIT hinnangul võiks see olla praeguse porftelli väärtust silmas pidades 23 miljonit eurot.

YIT Oy finantsdirektor Toomas Mäkipieska nentis, et taastuvenergiaga tegelenud tütarettevõtte müük on tingitud vajadusest suunata rohkem ressurssi põhitegevusele. Taastuvenergia projektiarenduse äri mõju on tema sõnul YITi tulemustele aastatel 2022-2023 olnud väike.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Müük on osa YIT 10.2.2023 avaldatud muutmiskavast, mille üks eesmärke on YIT kapitali tõhusam kasutamine. Muutmiskavaga loodetakse vabastada ligikaudu 400 miljonit eurot kapitali. 

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.