Reguleeritavad terrassijalad ei nõua kompromisse

Rõdude ja katuseterrasside põrandakonstruktsioonide loomisel tuleb nii projekteerijal kui ka ehitajal lahendada hulk ülesandeid – alustades kõrguste ühtlustamisest ja sademevee äravoolust, lõpetades aluspinna varjamise ja selle hooldusvõimalustega. Reguleeritavate terrassijalgadega on seda võimalik lihtsasti teha. Tulemus jääb täpne, tugev, ilmastikukindel ja ka esteetiline.
Rahvusvaheliselt tuntud reguleeritavate terrassijalgade tootja Buzoni põrandasüsteem ei koosne pelgalt mehaanilistest terrassijalgadest, vaid on tõstetud põranda terviklik lahendus, mille peale saab paigaldada vastupidava ja visuaalselt kena viimistluse.
Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.
Lisaks on tootja põrandalahenduse loomisel arvestanud kestlikkuse põhimõtetega: terrassijalad on valmistatud taaskasutatud polüpropüleenist, katuseterrassidele paigaldatud süsteemid aitavad pikendada katusekonstruktsioonide eluiga, parandavad vee äravoolu ning vähendavad energiariske.


Kalde kompensatsioon ning stabiilsus piirideta pindadel
Terrassijalgade kõrgust on võimalik reguleerida ilma betoneerimise või püsivate kallete vajaduseta 11 millimeetrist veidi üle ühe meetrini. Konstruktsioon sobib nii keraamilistele plaatidele, puidule kui ka betoon- või alumiiniumprofiilidele.
Erinevalt eelvalatud lahendustest või kiilude kasutamisest võimaldavad reguleeritavad terrassijalad hoida viimistletud pinna täiesti horisontaalsena: vajalikke äravoolukaldeid järgib konstruktsioon.
Tuultele avatud katustel, restoraniterrassidel ja avaliku ruumi platvormidel, kus puuduvad välispiirded või mille põrand on kaetud suuremõõtmeliste plaatidega, tuleb tähelepanu pöörata servade täiendavale toestusele ja konsoolide stabiilsusele. Selleks saab kasutada alumiiniumprofiilide ja tugijalgadega kombineeritud süsteemi, mis moodustab kogu põranda alla tugeva karkassi.
Tänu kalde kompensatsiooni elementidele, heliisolatsiooniplaatidele ja servatugedega lisatarvikutele võib põrandasüsteemi kasutada nii väikestel eriprojektidel kui ka suurtel ühiskondlikel objektidel.


Uued kasutusalad – purskkaevudes või läbipaistvate klaaspõrandate all
Lisaks rõdudele ja katuseterrassidele paigaldatakse reguleeritavaid terrassijalgu aina enam uuenduslikesse ja loovatesse keskkondadesse. Buzoni põrandasüsteeme on kasutatud:
- interaktiivsetel veealadel ja purskkaevudes, kus pinnad peavad taluma nii niiskust kui ka dünaamilist koormust;
- haljastatud katuseaedades ja parklate kohal asuvatel rohealadel, sealhulgas kunstmuru all;
- siseruumide renoveerimisel, kus on vaja tõstetud põrandat, ent säilitada ligipääs tehnosüsteemidele;
- läbipaistvate klaaspõrandate ja keerukate geomeetriatega pindadel, kus täpsus on kriitilise tähtsusega.


Sobib Eesti oludesse: talub vahelduvat ilma ja lumekoormust
Eestis on välitingimustes oluline, et põrandakonstruktsioon taluks nii sademeid kui ka talviseid külmakraade. Buzoni tooted on selleks sobilikud: nad on UV-kindlad, taluvad külma, lumekoormust ja vahelduvaid ilmastikuolusid. Sademevesi saab kiireltläbi vuukide ära voolata. Kuivpaigalduslahendus jätab võimaluse teha põrandasüsteemile hooldus- või uuendustöid, ilma et peaks kogu konstruktsiooni lammutamata.
Kuna terrassijalad ei vaja kinnitamist ega läbitorkeid hüdroisolatsiooni, saab nendega ideaalselt, suurendamata kaalukoormust ja rikkumata veetihedust, rekonstrueerida ka juba olemasolevaid rõdusid ja katuseid.

Lahendus, millele tuginevad tipptegijad üle maailma
Alates 1984. aastast tegutsev Buzon on oma reguleeritavate süsteemidega esindatud üle 50 riigis, teenindades nii suuri arhitektuuribüroosid, arendajaid kui ka väiksemaid ehitusettevõtteid. Põrandasüsteeme on kasutatud hotellides, pilvelõhkujates, kultuurikeskustes ja linnaplatvormidel.
Buzoni põrandasüsteemi kasutamise eredaks näiteks on Jaapanis Tokyos asuva Baiso-in templi kahetasandiline terrass, mis näib päeval pealtnäha tavapärase lahendusena, kuid öösel täitub kiviplaatidealune õõnsus veega ja moodustab nii visuaalselt järvesilueti.
Suurbritannias Londonis Hammersmithi 245 ärihoonet tänava tasandil ümbritsev terrasside ja poodiumil aiaga täidetud avalik ruum on samuti ehitatud Buzoni põrandasüsteemide ning sellele paigaldatud kiviplaatide ja puitlaudisega. Põnevaks lahenduseks on ka Austraalias Melbourne’is kõrguva Albert Toweri katuseterrass, kus reguleeritavatele terrassijalgadele toetuvad käimisaladel kunstmuru, kuusnurksed kiviplaadid ja puitlaudis.
Eestis on Buzoni ametlik esindaja Vivarec OÜ, kes pakub lisaks põrandasüsteemidele tehnilist nõustamist ja projektipõhist tuge.