Liigu sisu juurde

RKAS kuulutas välja uue telemaja ehitushanke

Uus telemaja ehitatakse raadio- ja uudistemaja vahele.Foto: Kadarik Tüür Arhitektid

RKAS kuulutas täna hommikul välja hanke uue telemaja ehitusele peatöövõtja leidmiseks, töö eeldatav maksumus on 54,5 miljonit eurot.⁠

Ehitusettevõtetel on aega pakkumist esitada 10. septembril kella 14ni.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Pakkumiste hindamisel võetakse arvesse kaht kriteeriumit: ehituse võimalikult soodne hind annab 90% punktidest, ülejäänud 10% tuleb töökorralduskava kvaliteedist.

Uus telemaja ehitatakse arhitektuurikonkursil 2019. aastal võitnud Kadarik Tüür Arhitektide lahenduse alusel.

ERR-i raadiomaja ja uudistemaja vahelisele alale ehitatavasse uude telemajja kolivad ERR-i telestuudiod ja teletoimetus ning võistluse lähteülesanne oli leida realistlik ja optimaalsete kuludega rajatav lahendus, mis arvestaks muinsuskaitse eritingimustega ning oleks mugav, nüüdisaegne, energiasäästlik ja madalate kasutuskuludega.

Žürii hindas konkursil osalenud 25 tööst konsensuslikult parimaks Kadarik Tüür Arhitektide kavandi, mille autorid olid Ott Kadarik, Mart Kadarik, Mats Põllumaa, Indrek Rünkla, Tanel Trepp ja Mihkel Tüür.

Vaade Faelmanni ja Kreutzwaldi tänava ristumiskohalt.Foto: Kadarik Tüür Arhitektid
Vaade Gonsiori tänava kohalt.Foto: Kadarik Tüür Arhitektid

Võidutöö puhul tõstis žürii esile põhjalikult läbitöötatud lahendust ning kõrge tasemega ja professionaalset vormistust.

“Uus hoone moodustab olemasolevate hoonetega terviku. Arhitektuurne lahendus on veenev, üldine kontseptsioon delikaatne ja tagasihoidlik ning olemasolevat raadio- ja uudistemaja respekteeriv,” seisis žürii protokollis.

Samuti tõsteti esile, et hoone peasissepääs on äratuntav ja hästi leitav ning sissepääsuala jalajäijasõbralik, peafuajee hästi organiseeritud ning külaliste hoonesse pääs loogiliselt lahendatud. Žürii tõi välja ka kompaktset ja ehituslikult realitstlikku hoonemahtu, tänavaruumi sobivat lahendust ja võimalust kasutada katusemaastikku vabaõhustuudiona.

Arhitektuurivõistluse tulemuste selgumise järel avaldas ERR-i haldusdirektor Janar Vilde lootust, et majja saab kolida 2023. aastal, kuid projekt jäi venima, sest ei saanud rahastust.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.