Liigu sisu juurde

SAMI rajab 3,3 miljoni euroga Tallinna külje alla AVANT Center ketile esimese hoone

Saue linna aadressile Tule 1 kerkiva 2800 ruutmeetrise brutopindalaga hoonekompleksi maksumuseks on ligi 3,3 miljonit eurot ilma käibemaksuta ning see valmib 2024. aasta suveks.Foto: NOBE

SAMI gruppi kuuluv kinnisvaraarendusettevõte Tulevara sõlmis Nordeconi kontserni kuuluva ehitusettevõttega NOBE lepingu Sauel asuva SAMI Masinakeskuse AVANT Center’i ehituseks. Tegemist on üle Eesti laieneva AVANT teeninduskeskuste keti esimese hoonega.

Saue linna aadressile Tule 1 kerkiva 2800 ruutmeetrise brutopindalaga hoonekompleksi maksumuseks on ligi 3,3 miljonit eurot ilma käibemaksuta ning see valmib 2024. aasta suveks.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

SAMI Masinakeskus OÜ tegevjuhi Renee Mõttuse sõnul soovib ettevõte uue keskusega astuda sammu edasi, jõudmaks järgmisele tasemele teeninduse kvaliteedi osas, kuna ettevõtte pikk tegutsemisajalugu ja kaubamärgi tuntus seavad kõrgemad nõudmised ka teenindusele.

“Meie praegune arenguetapp eeldab teistsugust lähenemist, pakkumaks paremat kvaliteeti uute laadurite müügis ja kasutatud masinate hoolduses,” ütles Mõttus.

Peale Saue AVANT Centeri avamist on ettevõttel plaanis järgmiste esinduste ehitus nii Tartus kui ka Pärnus. Hetkel ollakse nendes linnades üüripindadel juba esindatud.

Tulevara OÜ juhatuse liige Markus Jugala selgitas, et AVANT Center Sauel on arendatud algusest peale rohkemaks kui lihtsalt ärihooneks.

“GURU Projekti poolt kujundatud hoonekompleks on A-energiaklassiga, saab päikesepaneelidest elektrit ning on oma valguseküllase müügisaaliga näidiseksemplariks tulevastele AVANT Center’itele üle Eesti,” lausus Jugala, kelle sõnul on hoonet projekteerides läbi käidud iga detail rentniku äritegevuses ja see kajastub vastavates modulaarsetes ruumilahendustes.

“AVANT laadureid on võimalik läbi hoone liigutada, targad laopinnad on integreeritud müügi, teeninduse ja hooldusega ning kogu hoonet on võimalik kaugelt hallata,” selgitas ta.

Tulevara ehitab Eestisse lähiaastatel veel kaks AVANT Center´i hoonet, kuhu mahub lisaks Sami Masinakeskusele ka teisi rentnikke. Lisaks on kavas mitme multifunktsionaalse ärihoone arendus.

“Ehituslepingu sõlmimine tähistab meie jaoks tõhusa koostöö jätku, sest hoone projekt sündis samuti NOBE projekteerimismeeskonna abiga,” ütles NOBE juhatuse liige ja ehitusdirektor Priit Nigols.

Rajatava ärihoone puhul on tellija mõelnud nii töötajate heaolule, toodete esinduslikule väljapanekule kui ka jätkusuutlikkusele.

“Näiteks, projekteerimisel võtsime arvesse, et kogu kalde all olevat katust oleks võimalik katta päiksepaneelidega, millest toodetav energia tagab kogu hoone energiavajaduse,” kirjeldas Nigols.

Ehitise silmapaistev arhitektuur esitas tema sõnul huvitavaid väljakutseid projekteerimisel ning seab kõrged ootused ka ehitusele. Tänu projekti läbi ja lõhki tundmisele saame tagada nobeda ehitustöö.”

SAMI gruppi kuuluv masinate müügiga tegelev SAMI Masinakeskus on AVANT kaubamärgi ametlik esindaja Eestis, Lätis ja Leedus. AVANT laadurid ja töövahendid on mõeldud kasutamiseks nii era- kui ka äriklientidele, kes tegutsevad põllumajandus-, teehooldus- ja metsandus- ning ehitussektoris.

NOBE brändi all tegutsev Nordecon Betoon OÜ on aastast 2000 ehituse peatöövõtu ja betoonitöödega tegelev ettevõte, mis pakub ehituse täisteenust projekteerimisest hoone valmimiseni. NOBE inseneride käe all valmivad keerukad insenerehitised, büroo- ja tootmishooned ning elumajad nii Eestis, Soomes kui ka Rootsis. NOBE annab tööd ligi 160 inimesele.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega