Liigu sisu juurde

Soome kinnisvaraarendajad ei suuda leida ostjaid tuhandetele uutele korteritele, suurimas hädas on YIT

YIT poolt rajatud Kronos-nimeline arendus Espoos on teiste sarnaste arendustega võrreldes paremas seisus, sest seal on 35st korterist müümata vaid üheksa. Foto: YIT

Soomes on kinnisvaraarendajatel käes väga keerulised ajad, sest valmis ehitatud, aga müümata korterite hulk on jõudmas juba üle 4000. Siiski on lootust, et number hakkab vaikselt langema, kirjutab Rakennuslehti.

Viimase turuülevaate kohaselt oli kogu Soomes eelmise aasta oktoobris 3536 müümata uut eluaset. Neist 39% oli Helsingi piirkonnas ja valdav osa varudest (61%) oli mujal Soomes.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Prognoosimudeli kohaselt kasvab müümata valmis eluruumide arv kuni aasta lõpuni nii pealinna piirkonnas kui ka mujal riigis. Selleks ajaks peaks valmiskorterite “müügilaos” olema juba 4210 uut eluaset.

Oktoobris-detsembris on müümata lõpetamata eluruumide arv kasvanud ja kasvab pealinna piirkonnas ja mujal riigis enam-vähem ühtlaselt.

Umbes 70 % valmiskorterite varudest jaguneb uuringu tulemuste põhjal 21 suure ettevõtte vahel. Kõige rohkem müümata kortereid — tervelt 712 — on YIT-il. Seda on veidi rohkem kui ettevõtte poolt hetkel ehitatavate eluruumide arv. Ülejäänud 20 suuremal ehitusettevõtetel on hetkel müümata 100-200 eluaset.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.