Liigu sisu juurde

YITil on Soomes 1000 müümata korterit, rahamurede tõttu võib ees oodata sundmüük

Espoos asuv Bulevardi-arendus on üks mitmest YIT kinnisvaraarendusest Soomes, mille müüginumbrid on osutunud loodetust oluliselt väiksemateks. Foto: YIT

YITil on Soome korterituru madalseisu tõttu tekkinud rahavoogude probleem, mis võib viia teatud varade sundmüügini, kirjutab Rakennuslehti. See tähendaks ettevõtte jaoks lihtsustatult seda, et osa juba valmis ehitatud ja ostjaid ootavast tuhandest korterist tuleb loovutada plaanitust oluliselt väiksema summa eest.

Lääne-Soomse Mustasaaris asuv 40 korteriga YIT arendus kannab nime Bergius. Foto: YIT

Järgmise kuue kuu jooksul peab ettevõtte teenindama 150 miljoni euro eest pangalaenusid ning YITi tegevdirektori Heikki Vuorenmaa sõnul peab ettevõte läbirääkimisi nende laenude refinantseerimise üle.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

YIT on juba varemgi üritanud rahastusprobleemidele lahendust leida, aga tulutult.

Mais teatas ettevõte, et kavatseb emiteerida 100 miljoni euro eest võlakirju. Umbes nädal hiljem võeti plaan tagasi.

“Rahastajad ja võlausaldajad tunnevad olukorra lõhna ja teavad, et ettevõte vajab oma võlgade tasumiseks rahalisi vahendeid,” märkis analüütik Olli Koponen, kelle hinnangul on YITi läbirääkimispositsioon halb ja teatud osa varadest tuleb ilmselt maha müüa kehvas turusituatsioonis.

Loe pikemat soomekeelset uudist siit.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.