Liigu sisu juurde

Soome riik investeerib mitme moodsa kinnipidamisasutuse ehitusse 260 miljonit eurot

Oulus rajatakse ühisele krundile vangla, politsei peamaja, ja kohtuhoone. Foto: Senaatti-kiinteistöt

Lähiaastatel saab Soome juurde kaks moodsat vanglat ning ühe tipptasemel arestimaja. Põhja-Soomes Oulus ehitatakse praegu vanglat ja politsei peamaja 13 hektari suurusele ühisele maatükile. Tänapäevane karistusastusus kerkib ka teise Põhja-Soome piirkonda, Vaala valda. Vanglate ja arestimajade ehitamine läheb riigile ühtekokku maksma enam kui 260 miljonit eurot.

Soome väljaanne Rakennustaito kirjutas hiljuti, et Oulus on hetkel käimas Soomes ainulaadne ühisprojekt, nimelt rajatakse ühisele krundile mitte ainult vangla ja politsei peamaja, vaid ka kohtuhoone. Praegu Oulu kesklinnas Myllytulli piirkonnas asuv  19. sajandist pärit punastest tellistest vanglahoone suletakse pärast uue valmimist.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Oulu uue vangla, kohtu ja politsei peamaja ehituse hinnanguline maksumus on 130 miljonit eurot ja brutopinna maht üle 32 000 ruutmeetri.Foto: Senaatti-kiinteistöt

Plaanikohaselt valmib 2024. aastal esmalt politseimaja ning 2025. aastaks loodetakse lõpule jõuda ka vangla ehitusega. Ehituse hinnanguline maksumus on 130 miljonit eurot ja brutopinna maht üle 32 000 ruutmeetri.

Jõuliselt liigub edasi ka Vaala vangla ehitus. Tervelt seitsme hektari suuruse ehitusalase pinnaga vanglakompleksi ehitustöödega on jõutud juba sise- ja fassaaditööde faasi. Kuigi vangla rajamise kogumaksumus kasvas ehituskulude üldise kasvu tõttu juba enne ehituse algust 39 miljonilt eurolt 44 miljoni euroni, püsib töö ajagraafikus ning 2024. aasta sügiseks peaks uus kinnipidamisasutus valmis saama.

Vaala vangla rajamise kogumaksumus kasvas ehituskulude üldise kasvu tõttu juba enne ehituse algust 39 miljonilt eurolt 44 miljoni euroni.Foto: Sweco Architects OY

Vaala vangla on uudne ka selles mõttes, et on kavandatud vastavalt kriminaalkaristuste osakonna väljatöötatud kontseptsioonile: ruumide ja tegevuste kavandamine on suunatud mitte ainult turvalisuse tagamisele, vaid ka korduskuritegevuse ennetamisele.

Vantaa Tikkurila linnaosa Jokiniemi piirkonda kerkiva vangla sarikapidu peeti juba tänavu augustikuus. Foto: Arkkitehtitoimisto Lahdelma & Mahlamäki OY

Samaaegselt Põhja-Soome projektidega ehitatakse Vantaas Tikkurilas välja esimene suur ja tänapäevasele kontseptsioonile vastav politseijaoskond koos arestimajaga.

Järgmisel aastal valmiva ehitusprojekti maksumuseks 90 miljonit eurot.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.