Liigu sisu juurde

Tallinn algatas Kodulahe elamukvartali viimase etapi detailplaneeringu

Arco Vara plaanib Lammi 6 kinnistule rajada ligikaudu 170 kodu ja kümme äripinda.Foto: Molumba

Tallinna Linnavalitsus algatas Merimetsas asuva Kodulahe kvartali Lammi 6 kinnistu detailplaneeringu, kus arendustegevuse lõppedes on Arco Vara loonud Stroomi lähistele ligi 2000 elukohaga minilinnaosa.

Arco Vara juhi Miko Niinemäe sõnul ehitatakse Stroomi ranna ja metsa kõrval asuvale Lammi 6 kinnistule ligikaudu 170 kodu ja kümme äripinda. Ühtlasi on tegemist viimase etapiga Kodulahe kvartalis. “Lammi 6 seob kogu Kodulahe ala tervikuks ja paneb sealsele keskkonnale kui täpi “i” peale,” ütles Niinemäe.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Eelmisel aastal Arco Vara ja Tallinna Linnaplaneerimise Ameti koostöös läbi viidud Lammi 6 arhitektuurivõistluse tulemusena arendatakse ala konkursi võidutöö Trifolium alusel, mille kavandas Molumba arhitektuuribüroo.

Arhitektuurivõistluse tulemusena arendatakse ala konkursi võidutöö Trifolium alusel, mille kavandas Molumba arhitektuuribüroo.Foto: Molumba
Vaade mere poolt Paldiski maantee suunas.Foto: Molumba
Kõik alale planeeritud majad on neljakorruselised.Foto: Molumba
Kõikidele korteritele on planeeritud rõdu.Foto: Molumba
Kortermajad õhtuvalguses.Foto: Molumba
Sisehoovidesse tulevad mänguväljak, kasvuhooned ja veesilm.Foto: Molumba

Kinnistule planeeritud kaheksa eluhoonet on lahendatud läbivalt neljakorruselistena ja kõik korterid saavad endale ka rõdud. Niinemäe sõnul rajatakse eluhoonete vahele mänguväljaku, kasvuhoonete ja veesilmaga sisehoovid. “Uute eluhoonete vahel on turvalised ja autovabad haljasalad, mis tuginedes piirkonna kogemusele on väga olulised,” selgitas ta.

Niinemäe sõnul on Lammi 6 ehituse ja korterite müügi algus planeeritud 2026. aastasse ning arenduse valmimine 2028. aastasse. Kodulahe elamuarendusega alustas Arco Vara 2013. aastal ning praeguseks on seal elanikele üle antud ligi 400 kodu.

Lisaks Lammi 6 etapile on kvartalis hetkel arendamisel veel ka naaberkinnistu aadressiga Soodi 6, mille detailplaneering võeti vastu käesoleva aasta märtsikuus ning Niinemäe kinnitusel alustatakse sinna valmiva 62 korteri avaliku müügiga juba õige pea.

“Lammi 6 kinnistust saab aga oluline osa kogu Kodulahe arendusest, kuna selle valmimisel saame öelda, et Kodulahe on valmis,” lausus Niinemäe. “Selle kinnistu erilisus seisneb selles, et Arco Vara on Lammi 6 lõppedes loonud oma minilinnaosa, kus on Tallinnas leidnud elukoha ligikaudu 2000 inimest.”

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega

Saa täielik ligipääs Ehituslehele

  • Ehitus-, kinnisvara- ja arhitektuurivaldkonna analüüsid ja arvamuslood.
  • Uurivad artiklid, mis avavad vaidluste ja pankrottide taustu.
  • Igapäevane uudistevoog: kogu valdkonna info ühest kohast.

Hind kehtib kolm kuud, misjärel jätkub tellimus automaatselt hinnaga 11.99 kuus. Tellimuse saad alati katkestada. Kõik tellimisvõimalused leiad siit lehelt.