Liigu sisu juurde

Tallinn otsib ideekonkursiga Nõmme põhikoolile projekteerijat

Nõmme põhikool. Foto: Nõmme Põhikool

Tallinna linnavaraamet kuulutas välja ideekonkursi Nõmme põhikooli uue hoone projekteerimiseks. Konkurss on avatud kõigile kvalifitseeritud arhitektidele ja arhitektuuribüroodele.

Eesmärgiks on olemasoleva koolimaja asemele luua kaasaegset õpikeskkonda pakkuv hoone. Võistlusel osalejatelt oodatakse hubast, looduslähedast ja nõmmelikku arhitektuurset lahendust.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Abilinnapea Viljar Jaamu sõnul ei vastanud 2002. aastal valminud koolihoone ehituskvaliteet tänapäeva nõuetele ning ruumiprogramm enam kooli vajadustele, mida renoveerimise või juurdeehitusega oleks lahendada saanud.

“Uus koolimaja saab endale lisaks universaalsele spordisaalile ka ujula, mis on mõeldud pärast õppetööd kasutamiseks kõikidele linlastele. Samuti tagab uus hoone energiatõhususe ja keskkonnasäästlikkuse, mis on kooskõlas meie linna pikaajaliste eesmärkidega,” ütles abilinnapea.

Projekteerimistööde eesmärk on koostada ehitusprojekt, mis põhineb ideekonkursi võidutöö eskiislahendusel ja žürii protokollil. Tööde hulka kuuluvad projektide koostamine erinevates etappides (eskiis-, lammutus-, eel-, põhi- ja tööprojekt), kooskõlastamine ametkondadega, ehitusloa taotlemine, ehitus- ja sisustushangete nõustamine ning autorijärelevalve teostamine ehitustööde käigus.

Ideekonkursiga soovib linn leida lahenduse, mis on funktsionaalne ja vastab õigusaktidele, arvestab materjalide ja tehnosüsteemide pika kasutusea ja vastupidavusega, on optimaalsete ehitus- ja tehnohoolduskuludega, ja keskkonnasäästlik ning energiatõhus.

Tööde käigus tuleb projekteerijal teha vajalikud uuringud, ekspertiisid, mõõdistused ning hankida ehitusload. Projekteerimistööde ulatus hõlmab ka kinnistuväliseid insenervõrke ja liikluskorraldust, et tagada insenervõrkudega liitumine ja liikluskorraldus ka lähiümbruse tänavatel.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.