Liigu sisu juurde

Töötukassa: ehitusvaldkonna tööpakkumiste arv on aastaga vähenenud üle kahe korra

Oktoobri keskpaiga seisuga on ehitusvaldkonnas kõigi tööportaalide peale kokku 374 tööpakkumist. Foto: Taavi Sepp / Postimees / Scanpix

Ehitusvaldkonna tööpakkumiste arv on vähenud ja konkurents kohtadele suurenenud, selgub tööpakkumisi vahendavate portaalide statistikast.

Tänase seisuga on ehituse ja kinnisvara valdkonnas CVKeskuse lehel 276 tööpakkumist, töötukassas 151 ja CV Online lehel 97 ehk ühtekokku 524 tööpakkumist. Pakutavaid töökohti on tegelikult rohkem, sest osade tööpakkumistega värvatakse rohkem kui üks töötaja.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Töötukassa portaalis oli eelmise aasta septembris 754 ehitusvaldkonna tööpakkumist, selle aasta septembris aga 291. Oktoobri keskpaiga seisuga otsitakse Töötukassa kaudu 151 pakkumisega kokku 310 töötajat.

“Kui rääkida suurimatest värbajatest, siis meie kaudu otsib ehitussektorisse töötajaid ligi 90 tööandjat ja sealt otseselt keegi suurema värbamisega silma ei paista,” märkis Töötukassa kommunikatsioonijuht Annika Koppel. “Kui laiemalt vaadata, siis suuremad värbajad on Rail Balticu ehitusega seotud ettevõtted, kes küll meie kaudu ei otsi. Lisaks veel väiksemad ettevõtted, kes pakuvad kas alltöövõttu või siis on pigem partneriks näiteks eraisikutele.”

CVKeskuse värbamisosakonna juhti Grete Adleri sõnul on konkurents ehitusala töökohtadele oluliselt suurenenud, kuna tööpakkumisi lihtsalt ei jagu kõigile. “Kolmanda kvartali statistikast on näha, et ehitussektoris tööpakkumiste arv veel taastumist ei näita –  töövõimalusi leidub sarnaselt 2019. aasta tasemega,” ütles ta.

Adleri sõnul on konkurents ühe ehitussektori vaba ametikoha nimel aastaga kasvanud tervelt 65% ja jõudnud sarnasele tasemele 2020. aasta tasemega. Praegu on ühe ehitussektori tööpakkumise nimel konkureerimas 30 töövõtjat.

Konkureeriva tööpakkumiste portaali CV Online’i statistikast on näha, et nii augustis kui septembris püsis ehitusvaldkonna tööpakkumiste arv 126 juures. Aasta varem oli tööpakkumisi 141 ning 2021. aasta samal ajal oli ehitusvaldkonna tööpakkumisi 209.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega