Tootja sõnul aitavad uudsed ehitusplokid säästa loodust ja vähendada ehitustööde keskkonnamõju
Madala keskkonnamõjuga hoonete seinte ehitamiseks on turule jõudnud Bauroc GREEN ehitusplokid, mille GWP ehk süsiniku jalajälg on 50 kg CO₂e/m³. Sellised plokid on sobivaim ehitusmaterjal hoonetele, milledele taotletakse jätkusuutliku hoone sertifikaati, näiteks BREEAM või LEED sertifikaati.
“Bauroc GREEN plokid on valmistatud eriti madala keskkonnamõjuga poorbetoonist: tooteretseptis on tsement ja lubi asendatud teisese toorainega ja see on viinud keskkonnamõju rekordiliselt madalale tasemele,” selgitas Bauroc AS-i juhatuse esimees Ivar Sikk.
Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.
“Kokkuvõttes säästetakse loodust, sest lubja ja tsemendi tootmiseks vajalikud maavarad jäävad kaevandamata. Lisaks vähenevad jäätmete ladustatavad kogused.”
Bauroci toodete madalat keskkonnamõju kinnitavad EPD-sertifikaadid, mida on väljastatud nii plokkidele kui ka armeeritud sillustele ning seina- ja laepaneelidele.
Väike keskkonnamõju tuleneb ettevõtte juhi sõnul peamiselt kahest asjaolust: toodete poorne struktuur ja sellest tulenev kerge kaal vähendab vajadust suure hulga toormaterjali järele ning tooraineid saadakse tehase lähedalt.