Liigu sisu juurde

Uuring: inimeste kavatsus kinnisvaratehinguid teha on langustrendis

Uuringus selgus, et inimeste huvi kinnisvaratehinguid teha on langenud.Foto: Nuttawan Jayawan / Istock

Kantar Emori värske trendiuuringu kohaselt plaanib 7% Eesti elanikest lähema kolme aasta jooksul osta endale uue elamise ning 5% kavatseb oma kinnisvara üürile anda. Eelmise aastaga võrreldes on kavatsus kinnisvaratehinguid teha langustrendis.

Üürile võtmiseks kavatseb omale lähema kolme aasta jooksul kinnisvara otsida 8% elanikest. Kinnisvaraga ei plaani mingeid tehinguid lähema kolme aasta jooksul teha 82% elanikest (mullu 73%).

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Vaadates erinevate tehingute kaupa, on kavatsus kinnisvaratehinguid teha võrreldes mullusega vähenenud kuni kolmandiku võrra. See viitab teatud ettevaatlikkusele,” rääkis Kantar Emori uuringuspetsialist Anastassia Lesment. “Mehed on jätkuvalt naistest aktiivsemad nii kinnisvara ostmise kui ka üürile andmise planeerimises. Üüriturul on jätkuvalt aktiivseim kõige noorem sihtgrupp ehk 15-24-aastased, kes vajab üüripinda tihti seoses õpingutega või lihtsalt vanematest lahkukolimisega.”

Kinnisvarabüroodest on Eesti elanike seas tuntuimad Uus Maa, Arco Vara ja Pindi Kinnisvara. Peamisteks teguriteks, mille alusel kinnisvarabürood valida, peab iga teine sõprade ja tuttavate soovitusi ning teenuse hinda. Olulisena märgiti ka kinnisvarabüroo usaldusväärsust.

Kantar Emor viis kinnisvaraturu ja -büroode uuringu läbi veebis perioodil 14.–21. märts. Kokku osales uuringus 1206 Eesti elanikku vanuses 15-84 aastat.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.