Liigu sisu juurde

Vanalinna Ehitus laiendab Tallinna Ülikooli hoonet, kus on hoiul tuhandeid aastaid vanad artefaktid

Vanalinna Ehitus sõlmis 25. märtsil ehituslepingu Tallinna Ülikooliga Ankru 4a asuva arheozoloogiakollektsiooni hoone juurdeehitustööde läbiviimiseks. Projekti maksumus on 2,1 miljonit eurot ning valmimise aeg 2025. aasta kevad.  

OÜ Vanalinna Ehitus ehitusjuht Indrek Kaselt rääkis, et projekti eesmärk on hoonet laiendades luua linnaruumi sobiliku ilmega ning funktsionaalne hoone, mis arvestab ülikooli vajadusi arheoloogia teaduskogu arheozoloogiakollektsiooni säilitamisel ja teadustöö läbiviimisel.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Tallinna Ülikooli Arheoloogia teaduskogu vanemteadur ja juhataja Lembi Lõugase sõnul saavad ligikaudu 1,5 miljonit artefakti, millest vanimad pärinevad 10 000 – 11 000 aasta tagant, omale uued hoiuruumid. Tallinna Ülikooli arheoloogia teaduskogu kollektsioonide kolimine vanalinnast Rüütli tänavalt sai alguse 2019. aastal, kui Koplis Ankru tänaval valmis luukogu – arheozooloogiakogu – hoiustamiseks mõeldud hoone osa. Nüüd algab selle hoone laiendamine, et terve arheoloogia teaduskogu koos kollektsioonidega, laboritega ja töötajatega saaksid jälle ühe katuse alla. “Uued ruumid aitavad kindlasti meie unikaalse kultuuripärandi hoidmisele, säilitamisele ja nende baasil tehtavale teadustööle tublisti kaasa,” sõnas Lõugas.

Projekti puhul on tegemist olemasoleva ühekorruselise hoone juurdeehitustöödega, mille projekteerijaks on SWECO Projekt. Rajatav laiendus saab olema kahel korrusel, kus esimesele korrusele tulevad hoidlad ja röntgeniruum, teisele korrusele on plaanitud väike hoidla ja tööruumid teaduritele ning ventilatsiooniruum.  

Hoone laiendamise käigus on plaanis eraldada üks osa suurest olemasolevast hoidlast ning rajada sinna laboriruumid. Kaasaegsete töötingimuste loomiseks on ettenähtud freesida olemasolevasse raudbetoonist välisseina täiendavad aknaavad. 

Vanalinna Ehitus on 2001. aastal asutatud Eesti ehitusettevõte, mis tegutseb Eestis, Soomes ja Rootsis. Ettevõtte põhitegevusalad on ehituslik peatöövõtt, fassaaditööd ja puidu restaureerimine. Ettevõttel on Muinsuskaitse tegevusluba.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.