Liigu sisu juurde

YIT luksusarenduses Espoos pole müüdud ühtki korterit, ettevõte proovib uute müüginippidega olukorda päästa

Väikseim müüdav korter Esplanadis on suurusega 33 ruutmeetrit ja selle hind on 337 500 eurot. Suurima, 152 ruutmeetri suuruse korteri eest tuleb välja käia peaaegu 1,5 miljonit eurot. Foto: YIT

Helsingi satelliitlinnas Espoos peagi valmiva arenduse vastu puudub ostjatel igasugune huvi, ühtekokku ootab uut omanikku 48 luksuslikku elupaika, kirjutab Rakennuslehti.

Ehitusettevõte YIT meelitab Soome rikkamaid eluasemeostjaid Espoos Esplanadi-nimelisse korterelamusse muuhulgas mahukate ruumide, kaasaegse kodutehnika ja luksuslike materjalivalikutega. Võib öelda, et see on Soome mastaabis luksuskortermaja.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Väikseima, 33-ruutmeetrise korteri Esplanadis saab kätte 337 500 euroga. Suurima, 152 ruutmeetri suuruse korteri eest tuleb välja käia peaaegu 1,5 miljonit eurot.

Ehitus peaks ametlikult valmima 11. jaanuaril 2024, ent kaks kuud enne ehituse valmimist pole müüdud ühtki 48-st korterist.

YITi Helsingi-piirkonna elamuehituse divisjoni direktor Harri Isoviita ütles, et olukorda võib nimetada seninägematuks ja erakorraliseks.

“Üldine tehingute arv on pidevalt vähenenud kõigi arenduste juures ja seda on praegu igal pool näha,” lisas Isoviita.

Eelmisel nädalal teatas ettevõte oodatust halvemast tulemusest kolmandas kvartalis. YIT-l oli kolmanda kvartali lõpu seisuga ligikaudu 950 müümata eluaset, millest 743 asub Soomes. Võrdluseks võib öelda, et juuni lõpus oli YIT portfellis kokku 730 müümata eluaset.

Tegevdirektor Heikki Vuorenmaa sõnul on ettevõte võtnud kasutusele erakordse meetodi müügi soodustamiseks: juba valmis ehitatud uusi kortereid kohandatakse vastavalt ostjate soovidele. Muuhulgas on paljude kinnisvaraarenduste puhul võimalik näiteks välja vahetada köögimööbel või muuta korteri seinade-lagede värvi.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.