Liigu sisu juurde

YIT proovib raskustest välja rabeleda 140 miljoni euro suuruse laenu ja võlakirjade emiteerimisega

Tuleva aasta märtsis toimuvale YIT üldkoosolekule ei tehta ettepanekut 2023. majandusaasta kasumi jaotamiseks.Foto: Kimmo Haapala

Soome ehituskontsern YIT allkirjastas täna 140 miljoni euro suuruse laenulepingu ja kavandab 2024. aasta kevadel võlakirjade emiteerimist.

YITi juhatus hindas finantsdirektor Tuomas Mäkipeska sõnul sektori tsüklilisust, valitsevat turuolukorda ja äriühingu hinnangulist rahavoogu ning otsustas, et 2024. aasta märtsis toimuvale üldkoosolekule ei tehta ettepanekut 2023. majandusaasta kasumi jaotamiseks. Ka täna allkirjastatud laenuleping sisaldab rahaliste vahendite eraldamise piiranguid, mis põhinevad netovõlgade ja kasutustasude suhtel.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Teoks saanud rahastamiskord ja otsus mitte teha ettepanekuid kasumi jaotamiseks toetavad meie tegevust, tugevdavad ettevõtte finantsolukorda ja suurendavad paindlikkust finantsstruktuuris. Mul on väga hea meel, et see rahastamispakett on edukalt ellu viidud ja see pakub võimalusi äriühingu edasiseks arenguks,” ütles Mäkipeska.

Laenulepingu koordinaatorid on OP Yrityspankki ja SEB ning peakorraldajad OP Yrityspankki, SEB ja Swedbank.

YIT püüab vähendada võlakoormust oma varem avaldatud kapitalitõhususe programmi kaudu. Äriühingul on potentsiaali vabastada 2024. aasta lõpuks ligikaudu 400 miljonit eurot kapitali. Lisaks täna allkirjastatud laenulepingule ja osana võla vähendamise meetmetest kavatseb YIT tagasi osta 100 miljoni euro suuruses mahus tagatiseta võlakirju, mille tähtaeg on 31. märts 2024.

Erinevaid YIT kinnisvaraarendusi on viimasel ajal tabanud müüginumbrite madalseis. Näiteks Helsingi satelliitlinnas Espoos peagi valmiva Esplanadi-nimelise arenduse vastu puudub ostjatel igasugune huvi ning ühtekokku ootab seal uut omanikku 48 luksuslikku korterit.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.