Liigu sisu juurde

Kohtutäitur pani pulbervärvide tootja varad kolme miljoni eurose alghinnaga oksjonile

Kolme miljoni euro suuruse alghinnaga kinnistule on ühtekokku seatud 3 357 000 euro eest hüpoteeke , ent uut omanikku need ei puuduta – müügitehingu õnnestumise korral need kustutakse. Foto: oksjonikeskus.ee

Kohtutäitur Andrei Krek müüb oksjonil kolme miljoni euro suuruse alghinnaga kõrgtehnoloogiliste pulbervärvide tootja Primatek Coatings OÜ kinnistut ja sellel asuvat hoonet Narvas.

Ostusumma eest saab uus omanik 16 609 ruutmeetri suuruse kinnistu koos sellel asuva büroo- ja tootmishoonega. Hoone kasulik pind on 2560 ruutmeetrit, aga hoone teise ja kolmanda korruse ruumid ei ole ehitisregistrisse kantud. Kinnistule on ühtekokku seatud 3 357 000 euro eest hüpoteeke, ent uut omanikku need ei puuduta – müügitehingu õnnestumise korral need kustutakse.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Primatek Coatings OÜ büroo-ja tootmishoone kasulik pind on 2560 m2, aga hoone teise ja kolmanda korruse ruumid ei ole ehitisregistrisse kantud. Foto: oksjonikeskus.ee

Edukas algus ja suured ambitsioonid

Primatek Coatings OÜ omanikuks on Sloveenias elav Artem Vedunov, kes registreeris ettevõtte juba 2012. aastal. Reaalse tegevuse käivitamine võttis aega mitu aastat, ent 2018. aasta suvel sai firma tuule korralikult tiibadesse ning alustas Narva tööstuspargis pulbervärvide tootmisega. Peatselt sai Primatekist üks kiiremini kasvavaid pulbervärvide tootjaid Balti riikides ning ettevõtte väljatöötatud lahendusi kasutatakse ka praegu arhitektuuri-, ehitus- ja mööbliäris ning autovaruosade, põllumajandusmasinate ja -seadmete tootmises.

2019. aastal kuulutas Ida-Viru Ettevõtluskeskus firma aasta uustulnukaks ning tipphetkel töötas ettevõttes 40 inimest. Aasta hiljem avas Primatek Helsingis logistikakeskuse, kuna Soomest plaaniti luua Põhja-Euroopa turgudele jõudmisel oluline stardiplatvorm. Kahe aasta jooksul kavatses ettevõte Vantaasse luua 10-15 uut töökohta.

“Meie strateegia on lihtne ja tasub end meie oma Eesti turul väga hästi ära: me ei paku mitte ainult kaasaegseid pulbervärve ja paindlikke terviklahendusi konkurentsivõimelise hinnaga, vaid teeme seda ka kiiresti,” ütles Primatek Coatingsi Soome turundusjuht Pekka Lehtonen Helsinki logistikakeskuse avamisel. “Näiteks ükskõik milline standardne pulbervärv toimetatakse meie klientideni Lõuna-Soomes vaid 4 tunni jooksul alates tellimuse vormistamisest. Pole just palju teisi turuosalisi, kes suudaksid sama kiiresti tegutseda.”

Üksteise järel tulnud kriisid tõid viisid kahjumisse

Erinevad üksteise järel esile kerkinud probleemid majanduses mõjutasid tugevalt ka Primateki olukorda: Kui 2021. aastal teeniti 522 348 eurot kasumit, siis 2022. aastal tuli leppida juba 541 640 euro suuruse kahjumiga.

2023. aasta lõpu seisuga on ettevõttes 16 töötajat ja aasta viimase kvartali käive 433 777 eurot. Maksuametile võlgneb Primatek Coatings OÜ pisut üle 10 000 euro.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.