Liigu sisu juurde

Vene taustaga Narva värvitehas läheb teist korda oksjonile, hinda langetati 750 000 euro võrra

Primatek Coatings
Primatek Coatings OÜ Narva tehase tootmisvõimsuseks on 6000 tonni aastas ja ettevõtte tootevalikus oli tipphetkel üle 300 nimetuse kõrgtehnoloogilisi pulbervärve ning vedelaid värve ja lakke.Foto: Arhitekt Kati Haki

Kohtutäitur Andrei Krek pani pärast esimest ebaõnnestumist taas oksjonile pulbervärvide tootja Primatek Coatings OÜ kinnistu ja sellel asuva hoone Narvas. Kui esimesel katsel oli ettevõtte varade alghinnaks kolm miljonit eurot, siis 7. mail algavale enampakkumisele pannakse maa koos värvitehasega 750 000 eurot odavamalt ehk 2 250 000 euroga.

Ostusumma eest saab uus omanik Narvas aadressil Kadastiku 29a paikneva 16 609 ruutmeetri suuruse kinnistu koos sellel asuva büroo- ja tootmishoonega. Hoone kasulik pind on 2560 ruutmeetrit, aga hoone teise ja kolmanda korruse ruumid ei ole ehitisregistrisse kantud. Kokku on hoone projektijärgne netopind 4 519 ruutmeetrit. Kinnistule on seatud 3 357 000 euro eest hüpoteeke, ent uut omanikku need ei puuduta ja müügitehingu õnnestumise korral need kustutakse.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Narva valiti tehase asupaigaks Venemaa läheduse tõttu

2018. aasta suvel avas Venemaa juhtiv värvitööstusettevõtte Primatek (endise nimega Tehnocolor) Narva tööstupargis oma Eesti tehase, mida haldava Primatek Coatings OÜ omanikuks on märgitud Sloveenias elav Artem Vedunov. Tehase võimsus oli (ja ilmselt oleks ka praegu) 6000 tonni aastas ja tootevalikus üle 300 nimetuse kõrgtehnoloogilisi pulbervärve, vedelaid värve ja –lakke, mida kasutatakse metallitööstuses, ehituses ja sisekujunduses.

Primateki peadirektori Dmitri Dron kinnitas tollal, et  tehase asukohaks ei valitud Narvat juhuslikult.

“Lähedal on kahe suure majandusruumi-vaheline piir, ettevõtte Peterburis asuv peakontor on kahe tunni autosõidu kaugusel ja Narva Tööstuspargis on loodud sobiv keskkond, välja ehitatud kogu vajalik taristu  projekti kiireks käivitamiseks,” ütles Dron.

2019. aastal kuulutas Ida-Viru Ettevõtluskeskus firma aasta uustulnukaks ning tipphetkel töötas ettevõttes 40 inimest. Aasta hiljem avas Primatek Helsingis logistikakeskuse, kuna Soomest plaaniti luua Põhja-Euroopa turgudele jõudmisel oluline stardiplatvorm. Kahe aasta jooksul kavatses ettevõte Vantaasse luua 10-15 uut töökohta. 2022. aastal töötas ettevõttes Primatek Coatings Finland Oy 3 inimest ning ettevõtte käive oli 469 000 eurot.

Müügi täpset põhjust ei taheta välja öelda

Järjestikused majandust mõjutanud kriisid tõmbasid käesoleva aastakümne alguses edukalt alanud ärile pidurit. Kui 2021. aastal teenis Primatek Coatings 522 348 eurot kasumit, siis 2022. aastal tuli leppida juba 541 640 euro suuruse kahjumiga.

2023. aasta lõpu seisuga oli ettevõttes 16 töötajat ja aasta viimase kvartali käive 433 777 eurot. Maksuametile on firma võlgnenud kõige keerulisematel hetkedel üle 30 000 euro, ent tänaseks on suudetud võlga vähendada 8151 euroni.

Ehituslehel ei õnnestunud ettevõtte juhtidelt saada tehasehoone müügi põhjuste kohta täpsemat kommentaari. Ka kohtutäitur Krek ei olnud nõus ametisaladuse hoidmise kohustusele viidates selgitama, mis põhjustel ettevõtte varad oksjonile on jõudnud.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega