Liigu sisu juurde

Välja tõstetud Novel Clinic kaebas üürileandja kohtusse

Pärnu maantee 113 hoone.Foto: Hepsor

Hepsor teatas börsile, et Pärnu mnt 113 ärihoones ligi 3600 ruutmeetrilt välja tõstetud Novel Clinic pöördus kohtusse, kus nõuab üürilepingu taastamist, ülesütlemise tõttu hüvitist ning ruumidesse jäänud vara.

Maja omava osaühingu Hepsor P113 advokaadi sõnul on eelmisel nädalal hagi esitanud Novel Clinicu nõuded perspektiivitud, hageja on ise endale kahju tekitanud ning Hepsor P113 esitas kohtule taotluse hagi nõuete läbivaatamata jätmiseks.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Hepsor AS juhatuse liikme Henri Laksi sõnul eelistavad Hepsor ja Hepsor P113 teised osanikud kohtuvälist lahendit.

Pärnu maantee 113 asuvas 13korruselises ärihoones vabanes 4000 ruutmeetrist enam kui 3600 septembri alguses, kui maja omanik Hepsor P113 ütles üles üürilepingu ankurrentnikuks olnud Novel Clinicuga.

Novel Clinic üüris majas kümmet korrust. Kliinik oli avar ja luksuslikult sisustatud, sisseseade tõenäoliselt kalleim osa oli eelmisel sügisel hoone esimesele korrusele ostetud 1,5 miljonit eurot maksev ainulaadne MRT diagnostikaseade.

Hepsor teatas septembri alguses börsile, leping lõpetati üürniku poolse üürilepingu tingimuste olulise rikkumise tõttu. Hepsor P113 esitas üürnikule ligi kolme miljoni euro suuruse kahjunõude.

Lepingut üles öeldes teatas Hepsor, et üürnikul on lepingust tulenev kohustus hüvitada ülesütlemisest tekkiv kahju Hepsor P113 OÜ-le ning üürileandja käes on võimalike kahjunõuete hüvitamiseks erinevaid tagatisi. Likviidsed tagatised katavad lõppenud üürinõudest tekkiva kahju maksimaalselt kuni 2024. aasta veebruarini.

Hepsor nentis, et kuna Hepsor P113 OÜ-l on lisaks üürikahjule üürniku vastu ka teisi kahjunõudeid, siis ülesütlemise mõju ettevõtte rahavoogudele võib saabuda ka varem. Hepsori börsiteates nenditi, et üürilepingu lõpetamise mõju kontserni majandustulemustele on raske hinnata, kuna see sõltub eelkõige sellest, kui kiiresti leitakse hoonesse uued üürnikud.

Hepsor alustas vabanenud üüripinnale meditsiinivaldkonnas tegutsevate uute üürnike otsimisega.

Ajastus majale ankurrentniku leidmisel Hepsorit ei soosi, sest suuremad erakliinikud on just ruumikad pinnad valmis saanud või neid parasjagu ehitamas:

  • Soome omanikule kuuluvad Qvalitas ja Unimed ehitavad Rävala puiestee 5 ärihoonesse ligi 3000ruutmeetrist ühist meditsiinikeskust, mis peaks valmima järgmise aasta esimeses kvartalis.
  • Medicum tervisekeskusel valmis Lasnamäel kahe aasta eest seitsmekorruseline juurdeehitus, mille netopind on ligi 2600 ruutmeetrit.
  • Confido ligi 3000ruutmeetrine tervisekeskus Veerenni tänaval valmis mõne aasta eest.
  • Merivälja Realestate, mille omanikud on Tiit ja Tõnu Kõuhkna (kokku 70% ettevõttest) ning ehitusettevõtjad Aivar Tuulberg ja Raivo Rand (kokku 30% ettevõttest) teatas oktoobris, et ehitab 2025. aasta suveks Merivälja teele 4500 ruutmeetri üüripinnaga meditsiinikeskuse. Algselt pidi sinna ankurüürnikuks tulema Confido, aga viimaste plaanide kohaselt soovib arendaja maja täita väiksemate üürnikega. 

Ehituslehe küsimusele, kas kolme kuu jooksul on majja mõni uus rentnik leitud, vastas Laks, et uute üürnikega on läbirääkimised töös ja väljavaated on head. Ta kinnitas, et omanik pole fookust muutnud ja soovib jätkuvalt leida majja üürnikeks medistiinivaldkonna ettevõtted.

“P113 maja sobib nii suurematele kui ka väiksematele üürnikele ehk meie fookus ei ole sellel, et kogu vaba pind välja üürida ühele üürnikele, majja tuleb kindlasti mitmeid üürnikke,” rääkis Laks.

Hepsori Pärnu maantee hoone on finantseeritud 8,3 miljoni euro suuruse laenuga LHV Panga poolt. Kuni majal üüritulu napib, peab Hepsor koos kaasomanikega laenu teenindama muudest vahenditest.

Hepsor P113 kuulub kolmele omanikule:

  • 45% ettevõttest kuulub börsil noteeritud Hepsorile.
  • 45% omanik on OÜ Tristafan. See on metsanduskontserni Sylvester ühe looja ja 21 aasta eest kontserni soomlastele müünud Mati Polli valdusfirma, millest talle kuulub 40% ja ülejäänud 60% ta kolmele lapsele.
  • 10% ettevõttest omab OÜ Amato. Firma omanik on Maido Kiviorg, kes on osaline mitmetes kinnisvaraprojektides ja juhatuse liikme või vähemusosanikuna seotud ka suure osaga perekond Polli kinnisvarainvesteeringutest.

Hepsori kinnitusel on Pärnu maantee ärihoone näol tegemist ainsa 100% maakütte- ja jahutusega töötava A-energiaklassi meditsiinivõimekusega ärihoonega Tallinnas. Kasutusel olevad uuenduslikud tehnoloogiad loovad tervisliku sisekliima ja tagavad üürnikele aastaringselt madalad kõrvalkulud, sealhulgas väiksemad küttekulud.

Hoones asub maja projekteerinud arhitektuuribüroo PLUSS-i kontor ning lisaks büroopindadele on majas ka lõunasöögirestoran ja katuseterrass. Hoone on ehitanud Mitt & Perlebach.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.

Saa täielik ligipääs Ehituslehele

  • Ehitus-, kinnisvara- ja arhitektuurivaldkonna analüüsid ja arvamuslood.
  • Uurivad artiklid, mis avavad vaidluste ja pankrottide taustu.
  • Igapäevane uudistevoog: kogu valdkonna info ühest kohast.

Hind kehtib kolm kuud, misjärel jätkub tellimus automaatselt hinnaga 11.99 kuus. Tellimuse saad alati katkestada. Kõik tellimisvõimalused leiad siit lehelt.