1Partneri juht: uute korterite puudust enne paari aastat oodata ei ole

Jutud peagi kummitada võivast defitsiidist Tallinna uute korterite turul on selgelt üle paisutatud ning enne 2025. aastat sellist olukorda päris kindlasti oodata ei ole, ütles 1Partner Kinnisvara tegevjuht Martin Vahter.

Tallinnas on täna uusi kortereid müügil poolteist korda rohkem kui aasta tagasi. “Kui panna ühte valemisse tänane nii-öelda laojääk, tehinguaktiivsus, hind ja kodulaenuintress, siis läheb paar aastat aega enne, kui olukord võiks taas kriitilisemaks muutuda,” leidis Vaher lisades, et mitmed uued projektid on viimase aasta jooksul siiski külmutatud ja ka välja antud ehituslubade arv on sel aastal olnud selgelt väiksem eelnevatest. “Samas ei toimu suuremad muutused üleöö ja kohe, kui turg tuntavalt elavneb, jõuavad arendajad ka riiulis ootel olevad projektid uuesti käiku anda,” ütles Vahter.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Loomulikult on erandeid, mille puhul levinud trendid ei pruugi kehtida. “Näiteks kesklinnas või rahuliku miljööga Nõmmel on uusarendused võimalik üles lugeda vaid ühe käe näppudel ja neis piirkondades võib valik ostujõu taastudes kiiremini kokku kuivada,” arutles Vahter, kelle sõnul ei oleks sellisel juhul põhjuseks niivõrd korteriturg kui selline, vaid piiratud pakkumine konkreetses segmendis.

Teisalt leidub Vahteri hinnangul piirkondi, kus uusarenduste laojääk on märkimisväärne. “Peamiselt on need äärelinna piirkonnad, millega konkureerivad omakorda Tallinna lähivaldade uusarendused. Näiteks Haaberstis ja selle ümbruses on viimastel aastatel päris palju arendatud, mistõttu võtab ostjatepoolse huvi järgi jõudmine tõenäoliselt kauem aega,” selgitas Vahter.

1Partner on Baltimaade juhtiv kinnisvaragrupp, mille esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Riias ja Vilniuses. 1Partner grupp pakub kinnisvara vahenduse, hindamise, ehituse, arenduse, halduse ja investeeringute juhtimise teenust. 1Partner kinnisvaragrupp on maailma suurima kommertskinnisvara nõustamisettevõtte JLL (Jones Lang LaSalle) ametlik koostööpartner Baltikumis.

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.

Suured lood

Kõik suured lood