Liigu sisu juurde

Järve Keskuse omanik plaanib kõrghoonetega kvartalit

Järve Keskuse omanik peaks aasta jooksul välja kuulutama arhitektuurivõistluse, et leida lahendus alale, mis katab Järve keskuse ja Väike-Järve keskuse vahele jäävat ala.Foto: Andres Raudjalg

Järve Keskuse omanikfirma Silikaat Grupp soovib ostukeskuse lähistel 15 aasta jooksul välja arendada Järve City, kus kõrgeimad hooned võiks olla kuni 13korruselised.

Plaani elluviimiseks on korraldamisel visioonivõistlus, millega tahetakse lähema aasta jooksul leida detailplaneeringu koostamise aluseks olev eskiislahendus. Ala suurus on 13,9 hektarit ning see hõlmab kokku 15 erinevat kinnistut, jäädes Järve Keskuse ja Väike-Järve keskuse vahele.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Parklate asemele 250 000 ruutmeetrit pindu: Silikaat Grupp tahab täielikult ümber kujundada Pärnu maantee ääres oleva ala, mis algab Väike-Järve ja lõppeb Järve keskusega.Foto: Andres Raudjalg

Järve Kaubanduskeskus OÜ tegevjuhi Rome Arumaa sõnul kavandatakse võistlusalale kokku suurusjärgus 250 000 ruutmeetrit erinevaid pindu (s.h olemasoleva kaubanduskeskuse laiendust, erinevad toitlustusasutusi, mitmesuguse suurusega kaubanduspindu, hotelle, konverentsi-, meelelahutus-, spordi- ja tervisekeskust, büroo- ning eluruume).

Arendatav piirkond jaguneb kaheks: endisest Silikaadi tehasest arenenud Järve kaubanduskeskuse kompleksiks ning autoteeninduse hooneteks, mis paiknevad kaubanduskeskuse maapinna reljeefist madalamal. Piirkonna ehitiste maksimaalne kõrgus on 83 meetrit, mis võimaldab rajada kuni 13korruseliseid hooneid. Haljastus ja avalik ruum peab piirkonnast katma vähemalt viiendiku.

“Eesmärk on luua aktiivne, tänavatasandini läbimõeldud linnaruum, mis käsitleb kogu piirkonda ühtse, sünergiat loova ja multifunktsionaalse tervikuna,” rääkis Arumaa. “Kuna tegemist on tõmbekeskusega, kus juba praegu on aastas ligi neli miljonit külastajat, siis peavad piirkonna arengut toetama ka keskkonnasäästlikud transpordiühendused näiteks integreeritud rongiühenduse näol.”

Arumaa rääkis, et ühistranspordi uuring näitas, et Järve ja Rahumäe vahele peaks rajama veel ühe raudteepeatuse, aga täna pole linn ega riik selle plaaniga edasi tegelenud. Keskus oleks sellest arengust huvitatud ja Arumaa avaldas arvamust, et keskust aastas külastavast neljast miljonist inimesest jätaks lisapeatuse korral paljud autosõidu tegemata ja tuleks kohale rongiga.

Arumaa hinnangul kulub nägemuse elluviimiseks visioonivõistlusest kuni detailplaneeringu koostamise ja etapilise väljaehitamiseni suurusjärgus 15 aastat.

Võistlusalal kehtib Tallinna üldplaneering, Nõmme linnaosa üldplaneering, Kristiine linnaosa üldplaneering ja teemaplaneering „Kõrghoonete paiknemine Tallinnas“. Võistlusalal puuduvad samas kehtivad detailplaneeringud. Lisaks Järve Keskusele asuvad kinnistutel valdavalt 1960ndatel ehitatud hooned ja rajatised, millel on hetkel eri kasutusotstarve.

Visioonivõistluse korraldajad on AS Silikaat Grupp, Järve Kaubanduskeskus OÜ, Viktor Siilatsi omanduses olev AS Evore ja Amserv Gruppi kuuluv R.R.Varad OÜ. Visioonivõistlust viib läbi AS Silikaat Grupp.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Saa täielik ligipääs Ehituslehele

  • Ehitus-, kinnisvara- ja arhitektuurivaldkonna analüüsid ja arvamuslood.
  • Uurivad artiklid, mis avavad vaidluste ja pankrottide taustu.
  • Igapäevane uudistevoog: kogu valdkonna info ühest kohast.

Hind kehtib kolm kuud, misjärel jätkub tellimus automaatselt hinnaga 11.99 kuus. Tellimuse saad alati katkestada. Kõik tellimisvõimalused leiad siit lehelt.